نفت

خوش بینی فزاینده در بازار نفت در هفته های اخیر نشان می دهد تاجران انتظار دارند بازار پر رونق تری در سال جاری پیش رو داشته باشند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت برنت در نخستین روز معاملاتی هفته در مسیر نزولی قرار دارد در حالی که قیمت نفت آمریکا مسیر مثبت را در پیش گرفته است.

به نظر می رسد رونق نسبی در این بازار تا ۶ ماه ابتدایی سال جاری باشد و بازار این کالا در مدار صعودی به فعالیت خود ادامه دهد.

به این ترتیب قیمت نفت برنت دریای شمال با کاهش ۰.۰۷ درصدی به هر بشکه ۶۷ دلار و ۲۰ سنت رسید و قیمت نفت وست تگزاس با رشد ۰.۱ درصدی هر بشکه ۵۷ دلار و ۳۵ سنت داد و ستد شد.

طی دو هفته گذشته ،حساسیت در بازار نفت به طور فزاینده خوشبینانه بوده است. در قدم نخست، عربستان در ماه مارچ ۵۰۰ هزار بشکه بیشتر از وعده های خود، کاهش تولیدات داشت و صادرات خود را نیز به کمتر از ۷ میلیون بشکه در روز رساند.

در این بین، توافق آمریکا و چین و تلاش برای ممانعت از رشد آهسته اقتصادی در جهان عامل دیگری برای رشد قیمت نفت شد.

این در حالی است که، تحریم های آمریکا علیه ونزوئلا عرضه نفت را محدود کرد. اما در بازار طلا، قیمت این کالا با افت ۰.۰۵ درصدی به هر اونس یک هزار و ۳۳۲ دلار رسید.

در بازار فلزات لندن، قیمت آلومینیوم با رشد ۰.۳ درصدی به هر تن یک هزار و ۹۱۴ دلار رسید. قیمت مس لندن نیز ۶ هزار و ۵۱۰ دلار معامله شد.

قیمت سرب هر تن دو هزار و ۸۷ دلار شد و قیمت نیکل نیز ۱۳ هزار و ۱۰۲ دلار دست به دست شد.

قیمت قلع نیز معادل هر تن ۲۱ هزار و ۷۴۷ دلار مبادله شد و هر تن روی برابر با دو هزار و ۷۳۳ دلار معامله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل