ماسک

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا به دلیل توییت نامناسب، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا، از وی شکایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، کمیسیون اوراق بهادار آمریکا(SEC) از مدیرعامل تسلا به دلیل توتیت نامناسب وی که موجب افت پنج درصدی قیمت سهام شرکت تسلاموتورز شد، شکایت کرد.

به گزارش رویترز، کمیسیون مدعی است که ماسک در توییت خود اطلاعاتی را که نباید فاش می شد، اعلام کرده است.

این کمیسیون در سال گذشته، نیز اتهاماتی به ماسک زده بود و ادعا کرده بود که مدیرعامل یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خودروی الکتریکی در جهان مطالبی در توییتر می نویسد که منحرف کننده است و خواستار کناره‌گیری وی از مدیریت شده بود.

اما ایلان ماسک و کمیسیون اوراق بهادار در سال گذشته به توافقی رسیدند که بر اساس آن هر مطلبی که ماسک در مورد شرکت بر روی شبکه‌های اجتماعی منتشر می کند باید با هماهنگی کمیسیون باشد. تعهدی که ماسک از آن تخطی کرده است.

کمیسیون بورس آمریکا در شکایت خود به توییتی از ماسک در تاریخ ۱۹ فوریه اشاره کرد. تسلا در این توییت اظهار داشته است که: تسلا هیچ خودرویی در سال ۲۰۱۱ تولید نکرد اما در سال ۲۰۱۹ حدود ۵۰۰ هزار خودرو تولید خواهد کرد. کمیسیون مدعی است که ماسک برای انتشار مطلب مذکور هیچ اجازه ای از این نهاد اخذ نکرده و اطلاعاتی که برای ۲۴ میلیون نفر فاش کرده کاملا نادرست است.

در متن این شکایت علیه ایلان ماسک آمده است : ماسک، قانونی را که دادگاه از او خواسته بود رعایت کند نقض کرده  است و توئیتی منتشر کرده است که قبل از انتشار نیاز به تایید کمیسیون اوراق بهادار داشته است.

حالا کمیسیون از مقامات قضایی درخواست کرده که از ماسک به خاطر نقض تعهداتش توضیح بخواهد.

ماسک چهار ساعت پس از انتشار توییتش آن را تصحیح کرد و عبارت "میزان تولید سالانه" را به آن اضافه کرد. وی نوشت، میزان تولید سالانه در پایان ۲۰۱۹ احتمالا به ۵۰۰ هزار خودرو می رسد، در حالی که احتمالا حدود ۴۰۰ هزار خودرو تحویل داده می شود.

تسلا در این مورد  اظهار نظری نکرده اما ماسک در توییتی که دوشنبه شب منتشر کرد پاسخ داد، "کمیسیون فراموش کرده که گزارش درآمدهای تسلا را که بیانگر تولید ۳۵۰ تا ۵۰۰ هزار خودرو در سال است مطالعه کند... ."

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلاموتورز، در ماه سپتامبر اعلام کرد که طی توافقی مقرر شده است ۴۰ میلیون دلار به کمیسیون بورس بپردازد و پس از کناره گیری از ریاست هیئت مدیره این شرکت، در پست مدیرعاملی باقی بماند. در این توافق، تاکید شده بود به دلیل آنکه بسیاری از سرمایه‌گذاران کناره‌گیری ماسک را از مدیریت فاجعه‌ بار می دانند همچنان بر شرکت مدیریت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل