بازار

بازارهای آسیایی در دومین روز معاملاتی هفته با روند نوسانی رو به رو شد و نسبت به افزایش چشمگیر دیروز، کمی روند منطقی را پشت سر گذاشت.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، انتظار بازارها برای یک توافق همه جانبه از سوی آمریکا و چین همچنان ادامه دار است در حالی که بازارها در پی نگرانی از تصویب طرح ترزا می، با نوسان همراه شدند .

این در حالی است که ، افت شاخص فوتسی لندن در حالی به ثبت رسید که پیش بینی می شود تمامی بازارهای اروپایی معاملات امروز را در فاز احتیاطی آغاز کنن.

به این ترتیب، فوتسی لندن با افت ۶۴ درصدی همراه شد و شاخص آتی اس اندپی با افت ۰.۴ درصدی معاملات را آغاز کردند.

در این میان نیز، شاخص آسیا پاسفیک با کاهش ۰.۵ درصدی معاملات را به پایان برد.

بر این اساس، دونالد ترامپ اعلام کرد که مهلت پایانی اعمال تعرفه‌های جدید را بر ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی را بازهم تمدید کرد و گفت که توافق تجاری به احتمال بسیار زیاد در زمان خیلی زود حاصل شود و یا ممکن است هیچ وقت به وقوع نپیوندد.

افت سه‌شنبه بازارهای آسیایی در پی درخواست تحلیل‌گران جی پی مورگان از سرمایه‌داران در مورد محدود کردن سطح انتظارات خوش‌بینانه آنها بود. به نظر این دسته از تحلیل‌گران تمدید مهلت پایانی مذاکرات ابدا به معنای توافق نهایی نیست.

اما سهام بازارهای استرالیا به دلیل وابستگی به بورس انرژی و در پی کاهش بهای نفت ۰.۹ درصد افت کرد.

سهام بازارهای چین نیز به دلیل موضع ‌گیری‌ های مبهم ترامپ از دیروز در حال رفت و آمد بین محدوده مثبت و منفی است. با شدت گرفتن فشار فروش با نزدیک شدن به پایان سال مالی شاخص نیکی ژاپن با افت ۰.۴ روبرو شد.

بازار سهام آمریکا همچنین نگران افت تخمین سود سه ماهه اول ۲۰۱۹ است. دوشنبه در بازار آمریکا اعلام شد که انتظار رشد شاخص اس اند پی در سه ماه نخست سال جاری میلادی ۰.۹ درصد کاهش یافته است. در ابتدای ماه ژانویه رشد سود این سهام ۵.۳ درصد پیش‌بینی شده بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل