جرومی پاول

بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملات امروز با نوسان همراه شدند در حالی که قیمت دلار با روند کاهشی همراه شد و به نظر میرسد این ارز وارد سومین هفته تضعیف قیمت شود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اظهارات جرومی پاول خطاب به مدیران عامل بانک های مرکزی ایالات های آمریکا در خصوص سیاست های پولی این کشور موجب تضعیف دلار شد.

در این بین، جرومی پاول ، رئیس فدرال رزرو آمریکا با مخاطب قراردادن مدیران عامل بانک های مرکزی ایالت های آمریکا گفت: روند سیاست های پولی را باید طوری در نظر بگیریم که بتوانیم یک مسیر مشترک برای اقتصاد بیمار آمریکا طراحی کنیم.

این در حالی است که، شاخص آسیا پاسفیک با رشد نسبی ۰.۲ درصدی همراه شد و شاخص نیکی ژاپن با روند افزایشی نسبی همراه شد و شاخص اس اند پی رشد ۰.۲ درصدی را به ثبت رساند.

شاخص بلوچیپ چین و هنگ سنگ هنگ کنگ با رشد ۰.۴ درصدی و ۰.۵ درصدی رو به رو شدند .

در حالی که شاخص های آتی بازار آمریکا اغلب بدون هیچ تحرکی نسبت به دیروز معاملات را ادامه دادند.

شاخص آتی اس اند پی بدون تغییر معاملات را از سر گرفت در حالی که بازار در نگرانی اظهارات رئیس بانک مرکزی آمریکا است.

نیکی ویدال، رئیس اجرایی کارگزاری راکوتن در استرالیا در این خصوص اظهار داشت: ترسی که در حال حاضر در بازار وجود دارد موجب از بین رفتن اعتماد به آینده اقتصادی در آمریکا شده است و ممکن است روند خرید و فروش سهام را در این بازار مختل کند. این روند می توان کاملا با افزایش چشمگیر شاخص ها در ماه اکتبر و دسامبر همپوشانی داشته باشد. منطقی که معتقد است پس از هر افزایش چشمگیری ، افتی طولانی نهفته است.

اعتراف پاول به اوضاع بد اقتصادی در امریکا، آرزو و آمال سرمایه گذاران را در این کشور از هم پاشیده است و به نظر می رسد نشان دهنده واقعیات اقتصادی در این کشور باشد.

اوضاع نا به سامان اقتصادی در صنعت املاک و ساختمان در این کشور و کاهش میزان خرید مردم، نشان دهنده کاهش توانایی قشر مصرف کننده نسبت به تورم موجود در این کشور است.

درر بازار ارز همچنین، قیمت ین ژاپن در مقایسه با دلار با رشد اندکی همراه شد.

قیمت یورو در معاملات امروز با کمی کاهش نسبت به دلار رو به رو شد و نسبت به روزهای اوج خود، روند بهبود را پشت سر گذاشت.

اما سرمایه گذاران حقوقی بزرگ چشم به مذاکرات بین رهبر کره شمالی و ترامپ در ویتنام دوخته اند تا ببینند سرانجام این مذاکرات که به طور موازی با مذاکرات صلح چین پیش می رود به کجا ختم می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل