افتتاح زعفران

آیین راه اندازی معاملات قرارداد اختیار معامله زعفران صبح امروز با حضور حسن امیری، معاون نظارت بر بورس ها و ناشران سازمان بورس و اوراق بهادار، حامد سلطانی نژاد، مدیرعامل بورس کالای ایران و اصحاب رسانه در محل هتل انقلاب پارسیان تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)،‌امروز دوازدهم اسفندماه ۹۷ معاملات قرارداد اختیار معامله زعفران به شکل رسمی عملیاتی شد.

در بازارهای نوین دنیا، ابزارهای آتی همراه با آپشن مورد معامله قرار می گیرند و از آنجایی که باید زیرساخت های لازم برای راه اندازی ابزارهای نوین مالی فراهم شود و معامله گران با این نوع معاملات آشنا شوند، این اتفاق در خصوص محصول زعفران و ابتدا با راه اندازی معاملات گواهی سپرده کالایی و بعد قرارداد آتی و سپس معاملات آپشن مرحله به مرحله در بورس کالا رخ داد.

با تکمیل زنجیره ابزارهای مالی، برای کشاورزان این امکان فراهم می شود تا قیمت محصولشان در بازار شفاف شود که این اتفاق با راه اندازی گواهی سپرده کالایی و قراردادهای آتی زعفران رخ داد و باعث شد تا قیمت این محصول هم برای کشاورزان و هم در بازار شفاف شود. از سوی دیگر با راه اندازی قراردادهای آتی و اختیار معامله زعفران، کشاورزان می توانند ریسک نوسان قیمت را پوشش داده و با فروش محصولشان در بورس، در مقابل نوسان قیمت بیمه شوند

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا