اقتصاد جهان

بورس کالای دالیان و بورس ابزارهای آتی چین توسط کمیسیون اوراق بهادار چین و به صورت رسمی به عنوان نهاد واسط ارزیاب برگزیده شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، این انتخاب توسط کمیسیون اوراق بهادار چین از عزم این کشور در بین المللی سازی بازار آتی این کشور حکایت دارد. این مهم از طریق بکارگیری استانداردهای بین المللی جذب سرمایه گذار خارجی محقق می شود. منظور از نهاد واسط، شخصی حقوقی است که میان دو طرف معامله(خریدار و فروشنده) قرار می گیرد، خریدار و فروشنده، را به هم متصل می کند و تسویه وجوه و پایاپای را در یک شبکه به انجام می رساند تا معاملات ابزار آتی با ضمانت کافی انجام شود.

راه اندازی نهاد مالی ملی در بورس بخارست

در مجمع عمومی فوق العاده، سهامداران بورس بخارست با تاسیس و راه اندازی نهاد ملی موافقت شد. هزینه انجام این طرح ۱۶ میلیون یورو برآورد شده است که از این مبلغ، ۱۰ میلیون یورو توسط بورس بخارست تامین خواهد شد. از کارکردهای نهاد مورد اشاره می توان به ارتقای تنوع محصولات معاملاتی(از طریق ارائه ابزار مشتقه) و رشد دو برابری متوسط ارزش معاملات روزانه اشاره کرد.

بر اساس اعلام بورس بخارست، راه اندازی نهاد جدید هیچگونه هزینه مضاعفی به کارگزار و مشتری تحمیل نخواهد کرد. با آغاز به کار نهاد یاد شده، سهامداران قادر خواهند بود همزمان با توسعه بازار، به راهبردهای سرمایه گذاری بیشتری دسترسی داشته باشید و از این رو، کارمزد معاملات کاهش می یابد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل