تالار حافظ

دبیر اتاق تعاون گفت: سال گذشته ۱۴ شرکت تعاونی سهامی عام بر اساس اساسنامه تیپ سازمان بورس تشکیل شد که مشغول تطبیق زیر ساخت‌های خود برای ورود به بازار سرمایه هستند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ماشاءالله عظیمی، عضو هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران با اشاره به تصویب اساسنامه نمونه هلدینگ‌های مالی تعاونی‌های سهامی عام در شورایعالی بورس گفت: با شکل‌گیری هلدینگ‌های مالی تعاونی به عنوان نهادهای مالی متشکل می‌توان معاملات سهام تعاونی‌ها را به تابلوی معاملات تعاونی‌ها تحت عنوان بورس پنجم برد.

عظیمی با بیان اینکه بدون نهاد مالی تخصصی نمی‌توان بازار سهام تعاونی‌ها را ساماندهی کرد، ادامه داد: جدای از تعاونی‌های سهام عدالت، هم اکنون دو تعاونی از جمله یکی از هلدینگ‌های تابعه پیشگامان یزد مجوز راه‌اندازی هلدینگ مالی را دریافت کرده‌اند.

وی ادامه داد : علاوه بر شکل‌گیری نهادهای تخصصی همچون هلدینگ‌های مالی تعاونی سهام عام، در سال گذشته نیز ۱۴ شرکت تعاونی سهامی عام بر اساس اساسنامه تیپ سازمان بورس شکل داده شد که در حال حاضر مشغول تطبیق زیر ساخت‌های خود برای ورود به بازار سرمایه هستند. این در حالی است که برای ورود تعاونی‌های سهامی عام به بازار سرمایه برخی از قوانین باید بازنگری شود تا مردم بتوانند در این تعاونی‌ها ورود کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه