سازمان

اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس، با انتشار فراخوانی، در خصوص بهبود معیارها در فرایند پذیرش موسسات حسابرسی نظرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، اداره امور حسابرسی و گزارشگری مالی سازمان بورس و اوراق بهادار با انتشار اطلاعیه ای، شرایط "نظر خواهی در خصوص بهبود معیارها و فرایند پذیرش موسسات حسابرسی، شرکا و مدیران آنها به عنوان معتمد سازمان بورس و اوراق بهادار"  را منتشر کرد .

در ابتدای این اطلاعیه با اشاره به لزوم استفاده از حسابرسان رسمی در راستای حفظ حقوق مردم آمده است:  پذیرش موسسات حسابرسی ، شرکا و مدیران آن ها به عنوان معتمد سارمان بورس و اوراق بهادار  و نظارت اثر بخش بر کیفیت کار موسسات حسابرسی معتمد در راستای حمایت از حقوق و منافع سرمایه گذاران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. از این رو، حسابرسی شرکت هایی که با منافع عموم مردم در ارتباط هستند، باید توسط حسابداران رسمی که دارای ویژگی های کیفی بالایی هسنند، صورت گیرد.

این اطلاعیه می افزاید: در راستای تبصره 2 ماده 18 "دستورالعمل موسسات حسابرسی معتمد سازمان بورس " ، پذیرش و ارزیابی شرکت و مدیران از طریق بررسی نمونه گزارشات امضا شده توسط متقاضی پذیرش و با حضور متقاضی صورت می گیرد.

همچنین در این اطلاعیه به دیگر لزومات شرایط پذیرش شرکت ها اشاره و عنوان شده معیارهایی مانند تنظیم و نگارش صحیح بندها بر اساس استانداردهای حسابرسی، موضع گیری مناسب در خصوص ایرادات، کیفیت مناسب گزارش حسابرس و بازرس قانونی و آشنایی با استانداردهای حسابرسی نیز مد نظر سازمان بورس است.

این اطلاعیه می افزاید: در همین راستا و با توجه به با اهمیت بودن موضوع پذیرش موسسات حسابرسی، سازمان بورس در نظر دارد معیارها و فرآیند پذیرش را با توجه به نظران و پیشنهادات دریافتی بهبود بخشد.

 در پایان نیز آمده است  افراد چنانچه نظر یا پیشنهادی در این زمینه دارند، می توانند مراتب را تا پایان فروردین ماه سال 98 اعلام کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه