جنرال الکتریک

هشدار مدیرعامل شرکت جنرال الکتریک آمریکا در مورد کاهش شدید جریان نقدینگی در این شرکت موجب ناامیدی سرمایه‌گذاران و نیز سقوط ارزش سهام این شرکت در معاملات امروز شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، لاری کالپ در مصاحبه‌ای اینترنتی با تحلیل‌گر بانک جی پی مورگان، استفان توسا، روز سه‌شنبه اعلام کرد که پیش‌بینی وی به دلیل مشکلاتی است که واحد نیروگاهی شرکت با آن دست به گریبان است.

به این ترتیب، سال گذشته نقدینگی شرکت ۴.۵ میلیارد دلار اعلام شده بود اما در سال جاری نقدینگی این شرکت به سمت منفی پیش خواهد رفت.

به دنبال اظهارات کالپ و کاهش سود سهام جنرال الکتریک از یک سو ،کاهش ارزش اسمی دارایی‌های آن شرکت در سال گذشته و افزایش هزینه‌های بیمه‌ای از سوی دیگر، سهام شرکت با وجود رشد ۳۶ درصدی در ماه های گذشته با سقوط چشمگیری مواجه شد و هر سهم این شرکت ۱۰ دلار سقوط کرد. این بیشترین میزان کاهش روزانه‌ ارزش سهام جی ای در سه ماه گذشته بوده است.

قیمت سهام جی ای در حال حاضر نسبت به میانگین سال ۲۰۱۶ در سطحی پایین‌تر معامله می‌شود. ارزش بازار جنرال الکتریک در حال حاضر بیش از ۴ میلیارد دلار است و ارزش هر سهم این شرکت پس از افت ۱۰ دلاری ۹.۸۹ دلار قیمت گذاری شد.

به گزارش رویترز، کالپ گفته که نمی خواهد مشکلات واحد نیروگاهی شرکت را بزرگنمایی کند اما این واحد ممکن است تا انتهای سال جاری بیشتر از ۲.۷ میلیارد دلاری که در سال ۲۰۱۸ از دست داد دچار افت نقدینگی شود.

پیش‌بینی نقدینگی شرکت نشان می دهد که تقاضای توربین‌های تولید جی ای نصف آن چیزی است که دو سال پیش جنرال الکتریک هدف قرار داده بود. به گفته جیم کوریدور، تحلیل‌گر سی اف آر ای که وظیفه رتبه‌بندی سهام جی ای را دارد، وضعیت نابسامان شرکت احتمالا تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.

اوراق بدهی جنرال الکتریک، نیز در معاملات امروز دچار افتی شدید شد. اوراق شرکت به ارزش کل ۲.۲۵ میلیارد دلار و بازدهی ۴.۵ درصد و سررسید ماه مارچ سال ۲۰۴۴ میلادی به میزان ۱.۶۵ درصد افت کرد.

جان اینچ، تحلیل‌گر شرکت مشاوره گوردون هاسکت در این خصوص به رویترز گفت : ریسک کاهش رتبه اوراق بدهی جی ای افزایش یافته است.

رویترز می گوید جنرال الکتریک برای جبران بدهی‌های خود در حال فروش بخشی از دارایی‌هایش است.

مدیرعامل جی ای گفته است که شرکت کپیتال جی ای سعی خواهد کرد نقدینگی مورد نیاز را فراهم کند اما میزان آن لزوما به اندازه ۴ میلیارد دلاری که سال پیش فراهم کرده بود نیست.  

پیش از این، کپیتال جی ای سود سهام را به شرکت مادر پرداخت می کرد، اما از زمانی که هزینه‌های بیمه اتکایی جی ای سر به فلک کشید آن شرکت نیز دیگر نتوانست سود سهام را پرداخت کند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل