نفت

قیمت نفت در آخرین روز معاملاتی هفته با روند کاهشی رو به رو شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت نفت در معاملات آخرین روز هفته با روند منفی رو به رو شد در حالی که انتشار گزارش نرخ بیکاری آمریکا تاثیر زیادی در بازار برجای گذاشت.

به این ترتیب، گزارش ضعیف مشاغل آمریکا و وحشت از کند شدن اقتصاد جهان، موجب کاهش قیمت نفت در بازارهای جهانی شد.

ایجاد فرصت های جدید شغلی در آمریکا بسیار پایین‌تر از حد انتظار بود و نشان دهنده این بود که اقتصاد آمریکا در ماه فوریه تنها ۲۰ هزار شغل جدید ایجاد کرده است، درحالی‌که پیش بینی اقتصاددانان ایجاد ۱۸۰ هزار شغل جدید بود.

به این ترتیب، قیمت نفت وست تگزاس با افت ۱.۱ درصدی به هر بشکه ۵۶ دلار و ۳ سنت رسید و قیمت نفت برنت دریای شمال نیز با کاهش ۰.۹ درصدی هر بشکه ۶۵ دلار و ۶۹ سنت معامله شد.

آمارها حاکی از این است که، واردات نفت آمریکا از کشورهای اوپک به کمترین سطح ۳۲ سال اخیر رسیده و اندکی بیش از ۲.۱۸ میلیون بشکه در روز است.

رشد تولید نفت آمریکا ناشی از فناوری شیل باعث شده تا مجموع واردات نفت آمریکا از ۳۸۶ میلیارد دلار سال ۲۰۰۸ به تنها ۵۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۸ برسد.

بر این اساس، آمریکا در سال گذشته بطور متوسط ۲ میلیون بشکه نفت صادر کرده است که معادل ۴ کشتی افرامکس است. مشتریان اصلی کانادا (۱۸%) و کره جنوبی (۱۲%) و چین (۱۱%) و انگلستان (۸%) است.

تولید نفت ناحیه پرمیان آمریکا طی ۴ سال آتی، ۴ میلیون بشکه در روز افزایش و به ۸ میلیون بشکه خواهد رسید. آمریکا نیازمند بازاریابی بین المللی برای نفت تولیدی است و توافق با چین و تحریم کشورهای نفتی بخشی از راه حل است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل