شرکت سرمایه‌گذاری صدر تامین

شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در صورت های مالی ۱۲ماهه اعلام کرد پرتفوی بورسی این شرکت ۴۷هزار و ۱۱۹میلیارد و ۷۷میلیون ریال افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شرکت سرمایه گذاری صدر تامین در اطلاعات و صورت های مالی ۱۲ماهه منتهی به ۳۱اردیبهشت۱۳۹۸ با سرمایه ۲۰هزار میلیارد ریالی سود هرسهم را ۲۹۶ریال اعلام کرده است.

این شرکت در گزارش منتشر شده خود اعلام کرده است که سود عملیاتی شرکت نسبت به سال گذشته ۳۲درصد کاهش داشته و به مبلغ ۶هزار و ۷۰۷میلیارد ریال رسیده است. سود خالص نیز ۵هزار و ۹۲۴میلیارد ریال و سود انباشته پایان دوره را ۱۴هزار و ۷۱میلیارد ریال اعلام کرد.

«تاصیکو» در این مدت توانسته پرتفوی سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس را ۴۷هزار و ۱۱۹میلیارد و ۷۷میلیون ریال افزایش دهد. این شرکت بهای تمام شده پرتفوی بورسی خود را با افزایش ۹هزار و ۸۳۲میلیارد و ۱۱۷میلیون ریالی مبلغ ۲۳هزار و ۳۱۰میلیارد و ۹۸۶میلیون ریال اعلام کرد. همچنین ارزش بازار سهام بورسی خود را با افزایش ۳۵هزار و ۴۹۵میلیارد و ۶۲۹میلیون ریالی مبلغ ۷۰هزار و ۴۳۰میلیارد و ۶۳میلیون ریال منتشر شده است.

این شرکت در این دوره مبلغ کل واگذاری های خود را ۵هزار و ۵۷۷میلیارد و ۹۱۸میلیون ریال اعلام کرده است که سود این واگذاری ها را یک هزار و ۳۱۷میلیارد و ۳۵۱میلیون ریال به ثبت رسیده است. همچنین سهام بورسی خریداری شده در این دوره به ۱۰هزار و ۷۲۱میلیارد ریال بالغ شده است.

«تاصیکو» در تشریح اهداف و برنامه های راهبردی در خصوص ترکیب پرتفوی اعلام کرده است که دسترسی به ۱۵درصد بازار رده اول و دوم در بخش معادن و فرآوری سنگ آهن و تولید فولاد از اهداف این شرکت است. همچنین قرار گرفتن در رده اول و دوم در بخش معادن و فرآوری مس، طلا، زغال سنگ، باریت و سرب و روی، اکسید منیزیم و عناصر کمیاب از طریق سرمایه گذاری در صنایع معدنی و فلزی با رویکرد تکمیل زنجیره ارزش و زنجیره تامین از اهداف دیگر شرکت است.

در برآوردی که این شرکت از برنامه های تامین مالی و تغییرات هزینه های مالی برای دوره۱۲ ماهه منتهی به ۳۱اردیبهشت۱۳۹۸ پیش بینی شده است که در این سال بالغ بر مبلغ ۵۰۰میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیز دریافت کرده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =

پربازدیدترین

آخرین‌های شركت‌ها و مجامع