امير حمزه مالمير مدير اداره نظارت برناشران سازمان بورس

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس گفت : بخش گزارش ساز پویای سامانه کدال در راستای افزایش شفافیت در بازار و ارائه اطلاعات مطلوب به سرمایه گذاران راه اندازی شده است.

 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار از استقرار و راه اندازی "گزارش ساز پویای سامانه کدال" خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر حمزه مالمیر افزود: این بخش در راستای افزایش شفافیت در بازار و ارائه اطلاعات مطلوب به سرمایه گذاران راه اندازی شده است.

وی خاطر نشان کرد: در یک نگاه کلی و کلان، اطلاعات مناسبی در این بخش در اختیار سرمایه گذاران و سهامداران گذاشته می شود.

مالمیر تصریح کرد: دراین بخش روند اطلاع رسانی و وضعیت شرکت ها به صورت نمودار و جدول منتشر شده است که این امر می تواند کمک شایانی به شفافیت اطلاعاتی شرکت ها و تحلیل سرمایه گذاران کند.

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس با بیان اینکه دو نوع گزارش در بخش گزارش ساز پویا منتشر شده است، گفت: در بخش اول، گزارش های عمومی شامل اطلاعات پایه شرکت ها (از قیبل نام، نماد، موضوع فعالیت و ... ) و اطلاعات عمومی موسسات حسابرسی درج شده است.

وی ادامه داد: گزارش های تحلیلی، بخش دوم گزارش ساز پویا را تشکیل می دهد که در این بخش بیشتر اطلاعات مالی ناشران منتشر شده است.

مالمیر افزود : نخستین گزارش های این بخش، روند پیش بینی درآمد هر سهم یک سال مالی شرکت های بورسی است که در اختیار سرمایه گذاران قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: انتشار این گونه گزارش های مالی در آینده در بخش گزارش ساز پویای سامانه کدال افزایش خواهد یافت تا قدرت تحلیل و تصمیم گیری سرمایه گذاران در بازار  ارتقا یابد.

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس گفت: سرمایه گذاران می توانند نظرات و پیشنهادات خود برای طراحی گزارش های مورد نیاز بازار را به این مدیریت ارائه دهند تا پس از بررسی های لازم، این گزارش ها در بخش گزارش ساز پویا راه اندازی شود.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه