یوسف نژاد

نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور از تعیین شرایط پرداخت پاداش سالانه اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد نایب رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور در تشریح مصوبات نشست این کمیسیون، گفت: در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال ۹۹، با موافقت نمایندگان بندی به تبصره ۲ این لایحه الحاق شد که به موجب آن ضوابط پرداخت هرگونه پاداش سالانه به اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های دولتی تعیین تکلیف شد.

نماینده مردم ساری افزود: براساس بند الحاقی به تبصره ۲ لایحه بودجه سال ۹۹ پرداخت هرگونه پاداش سالانه به اعضای هیئت مدیره و مدیران شرکت‌های مشمول این جز با رعایت ماده (۸۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت(۲) و نیز پرداخت هر گونه مزایا به روسا و مدیران این شرکت ها از شهریور ماه ۹۹ منوط به انجام کامل تکالیف خواهد بود. در غیر این صورت پرداخت وجوه مذکور در حکم تصرف غیرقانونی در وجوه و اموال دولتی محسوب می شود.

گفتنی است براساس ماده (۸۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) ناخالص حقوق و مزایای دریافتی مدیران عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت های دولتی وغیردولتی که به نحوی از انحاء وابسته به نهادهای عمومی غیر دولتی می‌باشند باید حداکثر از ده برابر حداقل حقوق مصوب سالانه شورای عالی کار بیشتر نباشد. زمان پاداش پایان سال اعضای هیئت مدیره شرکت‌های فوق صرفاً به اشخاص حقوقی آنان قابل پرداخت و مدیران عامل و اعضای موظف هیئت مدیره به غیر از حقوق و مزایای تعیین شده فوق و اعضای غیر موظف به جز حق جلسه ماهانه که حداکثر از دو برابر حداقل حقوق مصوب شورای عالی کار برای هر ماه بیشتر نیز هیچ گونه مبلغ تحت هیچ عنوانی دریافت نمی‌کند. 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها