سرمایه گذاری

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از صدور ۲۴ ضمانت نامه و تمدید ۱۲۰ ضمانت‌نامه سرمایه‌گذاری برای صنایع کوچک از ابتدای امسال تا روز گذشته (شنبه ۱۹ بهمن) (در مجموع ۱۴۴ ضمانت نامه) خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از ایرنا، «محمدحسین مقیسه» امروز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: این آمار در مقایسه با مدت مشابه پارسال (صدور ۸۹ فقره ضمانت نامه و تمدید ۱۶۱ فقره ضمانت نامه) افت نشان می دهد.

وی دلایل این افت را مشکلات اقتصادی، فضای حاکم بر اقتصاد کشور، سختگیری بانک‌ها در ارائه تسهیلات، کفایت سرمایه صندوق و غیره عنوان کرد.

مقیسه خاطرنشان کرد: در شرایط نرمال اقتصادی، صندوق‌ها به طور معمول پنج برابر میزان سرمایه‌شان ضمانت‌نامه صادر می‌کنند، اما این صندوق از ۶ برابر هم گذشته است.

وی از افزایش ۱۰۰ میلیارد تومانی سرمایه صندوق در بهمن ماه خبر داد و گفت: به این ترتیب، اکنون مجموع سرمایه صندوق به ۲۱۰ میلیارد تومان رسیده است.

این مقام مسوول یادآور شد: از ابتدای کار صندوق در سال ۸۳ تاکنون، تعداد هزار و ۹۵۴ فقره ضمانت نامه سرمایه گذاری برای صنایع کوچک به ارزش هزار و ۱۱۶ میلیارد تومان صادر شده است.

براساس این گزارش، بیست و چهارم آذر ۱۳۸۳ قانون تاسیس «صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک» زیر نظر وزارت صنایع و معادن وقت به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید؛ اساسنامه صندوق در سال ۱۳۸۴ مصوب هیات دولت شد و صندوق پس از آغاز به کار در سال ۱۳۸۵، نخستین ضمانت‌نامه خود را در سال ۱۳۸۶ صادر کرد.

سال گذشته در مجموع ۲۹۳ فقره ضمانت نامه به ارزش دو هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال از سوی این صندوق صادر شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های روی خط رسانه‌ها