سید امیر حمزه مالمیر مدیر اداره نظارت برناشران  سازمان  بورس

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس نسبت به افزایش قیمت کاذب سهام برخی شرکت های بورسی هشدار داد.

 
 
 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس نسبت به افزایش قیمت کاذب سهام برخی شرکت های بورسی هشدار داد.

 

امیر حمزه مالمیر در گفت وگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) با بیان مطلب فوق افزود: این روزها برخی از شرکت ها به خصوص شرکت های کوچک در بازار وجود دارند که سفته بازان روی سهام آنها ورود پیدا کرده اند به طوریکه قیمت سهام این شرکت ها با نوسانات غیرعادی روبه رو شده است.
 

وی اظهار داشت : در همین راستا، سازمان بورس در نظر دارد، نوسان قیمت این قبیل شرکت ها را اعم از شرکت‌های پذیرفته شده در بورس و فرابورس و حتی بازار پایه فرابورس مورد بررسی قرار دهد.

 

مالمیر ادامه داد: ممکن است سازمان بورس تصمیم به توقف نماد معاملاتی این شرکت ها بگیرد و پس از شفاف سازی اطلاعات این شرکت ها و انعکاس اطلاعیه شفاف سازی ،اقدام به بازگشایی نماد آنها کند.

 

وی با بیان اینکه در برخی موارد ممکن است بررسی ها مدت زمان زیادی به طول انجامد، افزود : نمونه بارز این دسته از شرکت ها، گروه فن آوا است که وضعیت قیمت این سهم در دست بررسی است و ممکن است برای شفاف شدن اطلاعات این شرکت، نماد آن متوقف شود.

 

مالمیر به سرمایه گذاران توصیه کرد با بررسی اطلاعات مالی شرکت ها و اطلاعاتی که به صورت رسمی به بازار منعکس می شود، اقدام به خرید و فروش سهام شرکت ها کنند.

 

وی تاکید کرد : کسانی که صرفا به صف نگاه می کنند و اقدام به خرید یا فروش سهم در بازار می کنند باید توجه داشته باشند که ممکن است در صورت خرید سهم شرکتی، آخرین خریدار آن باشند.

 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس در پایان در مورد نماد شرکت فن آوا افزود: اطلاعات صورت های مالی سال 89 این شرکت و شرکت های تابعه دریافت و از طریق سامانه کدال به بازار منعکس شده است به طوریکه فعالان بازار سرمایه می توانند برای دریافت این اطلاعات به سامانه اینترنتی www.codal.ir مراجعه کنند.

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه