امير حمزه مالمير مدير اداره نظارت برناشران سازمان بورس

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس گفت: هنوز تبعات تخلف مالی به طور کامل مشخص و روشن نیست لذا توقف نماد معاملاتی بانک ها راه حل مناسبی نیست.

 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار دلایل متوقف نشدن نماد معاملات بانک ها را تشریح کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر حمزه مالمیر اظهار داشت : موضوع تخلف مالی با پوشش کامل خبری رسانه ها روبرو بوده و مسئولان مربوطه از جمله وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی، رییس کل بانک مرکزی، دادستان کل کشور، بانک صادرات دراین خصوص اطلاعاتی را ارائه کرده اند، از آنجایی که موضوع قضایی بوده و نیاز به طی مراحل قانونی دارد، قطعا نتایج نهایی آن در کوتاه مدت مشخص نمی شود.
 
وی ادامه داد : از طرفی تبعات موضوع به طور کامل مشخص و روشن نیست، لذا توقف نماد معاملاتی بانک ها راه حل مناسبی نبوده و ممکن است، مشکلات را پیچیده‌تر کند.
 
مالمیر تصریح کرد : نام بانک‌ها و میزان دخالت آنها به طور روشن و شفاف مشخص نیست، صرفا در اطلاعیه شفاف‌سازی بانک صادرات آمده است که هفت بانک در این موضوع دخیل بوده اند که به نظر می‌رسد، بخش عمده‌ای از مبالغ ، مربوط به بانک‌های غیربورسی باشد .
 
مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس اظهار داشت : از طرفی اعلام شده که در مقابل سوء استفاده صورت گرفته، توقیف اموال و دارایی‌های شناخته شده به میزان کافی انجام شده است.
 
وی گفت : باتوجه به حجم عملیات ‌بانک‌ها و از طرفی موضعگیری وزیر محترم اموراقتصادی و دارایی در خصوص اطمینان بخشی به سپرده‌گذاران و حمایت کامل دولت از حقوق آنان، به نظر می‌رسد مشکل بااهمیتی در این زمینه وجود ندارد.
 
مالمیر از بانک‌هایی که این ‌موضوع در عملکرد آنها می‌تواند تاثیر بااهمیتی داشته باشد درخواست کرد که مطابق دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات در اسرع وقت نسبت به اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی پیرامون موضوع اقدام کنند.
 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس تاکید کرد : با توجه به مطالب فوق، توقف نماد معاملاتی بانک‌ها در بازار سرمایه راه حل مناسب نیست و تا زمان قطعی شدن موضوع و یا حداقل مشخص شدن اثرات احتمالی آن بر عملکرد بانک‌ها، توقف نماد معاملاتی امکان پذیر نمی باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه