امير حمزه مالمير مدير اداره نظارت برناشران سازمان بورس

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار توضیحاتی را درباره شرکت های چرخشگر و تولید محور خودرو ارائه کرد

 

مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس و اوراق بهادار توضیحاتی را درباره شرکت های چرخشگر و تولید محور خودرو ارائه کرد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، امیر حمزه مالمیر اظهار داشت: شرکت چرخشگر در تاریخ 05/05/90 تعداد 811ر318ر89 سهم بانک پارسیان را به مبلغ 447ر291 میلیون ریال و شرکت تولید محور خودرو در تاریخ 21/04/90 تعداد 495ر330ر34 سهم بانک پارسیان را به مبلغ 497ر113 میلیون ریال واگذار کردند.
 
وی ادامه داد: هر دو شرکت در تاریخ 22/05/90 و پس از ساعت معاملاتی نسبت به افشای موضوع اقدام نموده‌اند که بر همین اساس نماد معاملاتی هر دو شرکت در همان روز متوقف شد و بررسی در خصوص نحوه افشای اطلاعات توسط شرکت در دستور کار سازمان بورس قرار گرفت.
 
مالمیر تصریح کرد: باتوجه به پیگیری‌های انجام شده و پس از عدم دریافت اطلاعات از سوی شرکت در تاریخ 11/06/90 اثرات فروش سهام مذکور بر عملکرد شرکت‌های یادشده بر اساس اطلاعات موجود به صورت تقریبی محاسبه و به بازار منعکس و در همان اطلاعیه به عدم همکاری‌ شرکت‌ها نیز اشاره شد.
 
مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس گفت: شرکت‌های یادشده پس از اطلاعیه این سازمان، نسبت به ارائه اطلاعات در تاریخ‌های 12 و 13 شهریور اقدام کردند که پس از افشای اطلاعات مربوطه، نماد معاملاتی از حالت توقف خارج شدند.
 
وی ادامه داد: باتوجه به کوتاهی صورت گرفته از سوی شرکت‌های یادشده، گزارش تخلفاتی شرکت‌های یادشده از سوی این مدیریت تهیه و جهت بررسی‌های بیشتر به مدیریت‌های ذیربط سازمان ارسال شده است.
 
مالمیر با بیان اینکه پرونده تخلفاتی این دو شرکت از دو حیث در حال رسیدگی است، افزود: در ابتدا باید مشخص شود که آیا معاملاتی قبل از توقف نماد معاملاتی بر اساس اطلاعات نهانی صورت گرفته است یا خیر؟ و موضوع دوم این است که پروند ها از حیث تاخیر در افشای اطلاعات بررسی می شود.
 
مدیر نظارت بر ناشران اوراق بهادار سازمان بورس خاطر نشان کرد: از آنجا که موضوع در سازمان در دست بررسی است و تا زمان تکمیل بررسی‌ها و صدور رای توسط مراجع مربوطه، امکان اظهارنظر قطعی وجود ندارد لذا امکان انعکاس این موضوع به خارج از مجموعه سازمان وجود نداشته است.
 
وی در پایان از کلیه مدیران شرکت‌های ثبت‌شده نزد سازمان (اعم از اعضای هیئت‌مدیره، مدیرعامل و مدیر مالی) درخواست کرد در صورت وقوع هرگونه رویداد بااهمیت که بر عملکرد شرکت‌ها و قیمت سهام موثر است، مراتب را در اسرع وقت و از طریق سامانه کدال افشا کنند و از تاخیر در افشای اطلاعات جداً خودداری گردد.
 
مالمیر تاکید کرد: در صورت احراز نسبت به تاخیر در افشای اطلاعات، مراتب از طریق مراجع مربوطه پیگیری و وفق مقررات برخورد خواهد شد.
 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه