تیتر سه سرویس

 • تحلیل اطلاعات سهام در بورس تهران

  تحلیل اطلاعات سهام در بورس تهران

  فرهنگ سرمایه گذاریاگر تابه‌حال به وب‌سایت شرکت مدیریت فناوری بورس تهران مراجعه و روی یکی از نمادها کلیک کرده باشید با انبوهی از داده‌ها و جداول مالی روبرو می‌شوید که احتمالاً در نگاه اول برایتان ترسناک بوده است، تحلیل اطلاعات سهام برای موفقیت شما بسیار ضروری است. اگر نمی‌دانید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنیم، لطفاً همین حالا سری به وب‌سایت زیر بزنید و دوباره برگردید.

 • مزایای کاربرد الگوریتم‌ها در بازار سرمایه

  مزایای کاربرد الگوریتم‌ها در بازار سرمایه

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از کاربردهای معاملات الگوریتمی، معامله به صورت اتوماتیک است. درحقیقت، ماشین برای قیمت مناسب، زمان مناسب و حجم مناسب تصمیم می‌گیرد و اقدام به ارسال سفارش به بازار می کند.

 • کتاب اخلال در نظام سیاسی کشور به کتابخانه بورس رفت

  کتاب اخلال در نظام سیاسی کشور به کتابخانه بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب "اخلال در نظام اقتصادی کشور" تألیف سهیل کبیری و علی اصغر شفیعی خورشیدی در ۳۹۲ صفحه در سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات مجد منتشر شده و در کتابخانه بورس جای گرفته است.

 • اعتراض به برگ قطعی مالیات

  اعتراض به برگ قطعی مالیات

  فرهنگ سرمایه گذاریکسب اطلاع از کلیات و مفاهیم مربوط به امور اقتصادی و دارایی، برای هر شخص حتی آنهایی که جز برای امور شخصی و خانوادگی خود، فعالیت اقتصادی خاص دیگری ندارند، می‌تواند سودمند و تا حد زیادی موثر باشد.

 • ۵ ارز دنیا که بیشترین ارزش را دارند

  ۵ ارز دنیا که بیشترین ارزش را دارند

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از معیارهای مهم اقتصاد یک کشور نرخ ارز است.نرخ ارز در واقع میزان پولی است که باید در ازای خرید یک واحد پولی دیگر پرداخت شود. معمولاً نرخ ارز یک کشور را نسبت به یکی از ارزهای مرجع مانند دلار و یورو و پوند و … می‌سنجند.

 • سرمایه گذاری در بورس با یک مثال ساده

  سرمایه گذاری در بورس با یک مثال ساده

  فرهنگ سرمایه گذاریشروع سرمایه گذاری در بازار سرمایه برای بسیاری از افرادی که در اطرافیانشان فردی آشنا با بازار سهام وجود ندارد، سخت است. زیرا اطلاعات لازم را در مورد بازار ندارند و نداشتن این اطلاعات باعث ایجاد تردید در شروع سرمایه گذاری می شود.

 • قرارداد آپشن یا اختیار معامله چیست ؟(۲)

  آشنایی با یک ابزار جدید در بازار سرمایه؛

  قرارداد آپشن یا اختیار معامله چیست ؟(۲)

  فرهنگ سرمایه گذاریدر ادامه بخش اول به بررسی ابزار جدید معاملاتی در بازار سرمایه به عنوان قرارداد اختیار معامله (آپشن) می پردازیم.

 • قرارداد آپشن یا اختیار معامله چیست ؟(۱)

  آشنایی با یک ابزار جدید در بازار سرمایه؛

  قرارداد آپشن یا اختیار معامله چیست ؟(۱)

  فرهنگ سرمایه گذاریدر دوشنبه بورسی این هفته قصد داریم به یکی از ابزارهای جدید بورس کشور تحت عنوان قرارداد اختیار معامله (آپشن) بپردازیم.

 • کتاب حل و فصل اختلافات حرفه ای کارگزان بورس را در کتابخانه بورس بخوانید

  کتاب حل و فصل اختلافات حرفه ای کارگزان بورس را در کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریحقوق، علمی گسترده است و مدام بر حسب نیازها و توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها و بروز و ظهور موضوعات نو، بر این گستردگی افزوده می شود. بدین علت با وصف آنکه پژوهشگران برجسته فراوانی در قلمرو علم حقوق در زمینه های مختلف قلم و قدم زده اند اما باید گفت هزاران راه نرفته و هزاران حرف نگفته در قلمرو این علم باقی است.

 • گروه بورس ژاپن (JPX): بررسی بورس توکیو و اوساکا

  گروه بورس ژاپن (JPX): بررسی بورس توکیو و اوساکا

  فرهنگ سرمایه گذاریگروه بورس ژاپن (JPX) از ادغام دو بورس فعال در بازار ژاپن یعنی بورس اوراق بهادار توکیو و بورس اوساکا در سال ۲۰۱۳ ایجاد شد.

 • چهار چالش در یک رقابت / هدف برگزاری رقابت معاملات الگوریتمی اصلاح ساختار ها بود

  محسن خدابخش عنوان کرد:

  چهار چالش در یک رقابت / هدف برگزاری رقابت معاملات الگوریتمی…

  فرهنگ سرمایه گذاریبا توسعه حوزه آی تی شیوه سفارش گذاری در بازار سرمایه دگرگون شده و اکنون استراتژی های خرید و فروش سهام متنوع است.

 • آشنایی با یورو؛ تولد یک اتحاد پولی

  آشنایی با یورو؛ تولد یک اتحاد پولی

  فرهنگ سرمایه گذاریزمانی که نام ارز برده می‌شود، بسیاری از مردم تصور می‌کنند که منظور همان واحد پولی ایالات متحده امریکا یا دلار است. در صورتی که واژه ارز به تمام واحدهای پولی اشاره دارد و محدود به یک کشور و دولت خاص نخواهد شد.

 • معامله گری، حرفه ای بدون محدودیت

  معامله گری، حرفه ای بدون محدودیت

  فرهنگ سرمایه گذاریبازار سهام متشکل از متغیرهای بسیار زیادی است، ما تنها باید بر اساس تعدادی از این متغیرها سیستم معاملاتی خود را طراحی کنیم.

 • الگوریتم ها در بازار سرمایه

  الگوریتم ها در بازار سرمایه

  فرهنگ سرمایه گذاریمعاملات الگوریتمی که چندی است به عنوان یکی از ابزارهای معاملاتی قلمداد می شود در واقع، به اجرای معاملات توسط کامپیوتر میگویند.

 • اهمیت و نقش بورس در اقتصاد دنیا چیست؟

  اهمیت و نقش بورس در اقتصاد دنیا چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریتوسعه‌ فعالیت‌های تجاری موجب آن شده است که مناسبات مالی و فرایندهای مدیریت مالی روزبه‌روز پیچیده‌تر شود. به همین منظور برای تداوم فعالیت بنگاه‌ها و شرکت‌های اقتصادی باید به دنبال منابع مالی کافی بود، که یکی از این منابع مالی سرمایه‌گذاری در بورس است.

 • کتاب حقوق خصوصی سازی و قواعد مشترک حاکم بر قراردادهای آن به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب حقوق خصوصی سازی و قواعد مشترک حاکم بر قراردادهای…

  فرهنگ سرمایه گذاریخصوصی سازی طی دهه های اخیر یکی از ابزارهای مهم دولت ها برای اجرای برنامه های اقتصادی و اجتماعی بوده و اکنون به پدیده ای جهانی تبدیل شده است. علیرغم استفاده گسترده کشورها از برنامه خصوصی سازی، نتایج و دستاوردهای آن بسیار متفاوت بوده و در بسیاری از موارد اجرای برنامه مزبور برای دولت ها نتایج منفی داشته است.

 • برگزاری دوره تکمیلی کاربردی ارزشیابی سهام شرکتها

  برگزاری دوره تکمیلی کاربردی ارزشیابی سهام شرکتها

  فرهنگ سرمایه گذاریسومین دوره تکمیلی کاربردی ارزشیابی سهام شرکتها به همت گروه مالی و سرمایه گذاری مرکز مطالعات دانشگاه شریف برگزار می شود.

 • کتاب دنیای بزرگ سرمایه گذاری در کتابخانه سازمان بورس جای گرفت

  کتاب دنیای بزرگ سرمایه گذاری در کتابخانه سازمان بورس…

  فرهنگ سرمایه گذاریسرمایه گذاری در بازار سرمایه کشور می تواند فرصتهای زیادی را پیش روی سرمایه گذاران قرار دهد. ولی عدم آشنایی مسئولان و سرمایه گذاران با ابزارهای نوین مالی و اقتصادی به علت نوپا بودن این صنعت در کشورمان امکان انجام فعالیتهای اقتصادی جدید را سلب کرده است.

 • بورس شانگهای، رمز تحولات در چین طی سال های اخیر

  بورس شانگهای، رمز تحولات در چین طی سال های اخیر

  فرهنگ سرمایه گذاریشانگهای اولین شهر چینی بود که شاهد ظهور سهام، معاملات سهام و بورس اوراق بهادار بود. بورس شانگهای (SSE) از بازارهای بزرگ بورس در جهان است که در سال ۱۹۹۰ (۲۶ نوامبر) فعالیت خود را در چین آغاز کرد.

 • کتاب رمز موفقیت در بورس را از انتشارات بورس بخواهید

  کتاب رمز موفقیت در بورس را از انتشارات بورس بخواهید

  فرهنگ سرمایه گذاریجلد اول کتاب مرز موفقیت بورس نوشته جک برنستین، آدرین لاریس طغرائی و ترجمه مهدی صفایی قادری و محبوبه حاجی زاده با حمایت مالی شرکت تأمین سرمایه سپهر در انتشارات بورس به چاپ رسید.

 • هوشیار باشید! فریب شبکه های مجازی را نخورید

  هوشیار باشید! فریب شبکه های مجازی را نخورید

  فرهنگ سرمایه گذاریقوانین دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم به‌سرعت در حال تغییر است و راه‌های تولید ثروت خیلی سریع‌تر از قبل عوض می‌شوند. راه‌هایی که تا دیروز جواب می‌داد دیگر برای فردا کارساز نیست. امروز دوران جدیدی از ثروت را در پیش رو داریم و خوب است بدانید که زمین بازی هیچوقت این‌قدر مسطح نبوده، و اکنون فرصت برای همه فراهم است که وارد بازی شوند.

 • سواد مالی و تعریف آن

  سه شنبه های فرهنگ سازی:

  سواد مالی و تعریف آن

  فرهنگ سرمایه گذاریجلد اول کتاب مرز موفقیت بورس نوشته جک برنستین، آدرین لاریس طغرائی و ترجمه مهدی صفایی قادری و محبوبه حاجی زاده با حمایت مالی شرکت تأمین سرمایه سپهر در انتشارات بورس به چاپ رسید.

 • کتاب محاسبات کمی مالی به فروشگاه انتشارات بورس رفت

  کتاب محاسبات کمی مالی به فروشگاه انتشارات بورس رفت

  فرهنگ سرمایه گذاریمحاسبات کمی مالی، نام کتابی است که به تازگی از سوی انتشارات بورس به چاپ رسیده و در دست علاقمندان قرار گرفته است.

 • موفقیت در بازار سهام با سرمایه اندک

  موفقیت در بازار سهام با سرمایه اندک

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که شما به‌عنوان یک معامله‌گر با آن مواجه خواهید بود، این است که اگر فقط کمی پولتان بیشتر بود، سریع‌تر می‌توانستید تبدیل به معامله‌گری پرسود شوید. اگر شما میزان سودآوری‌تان را ظرف یک یا دو هفته محاسبه کنید، شاید ببینید که درصورتی‌که پولتان، زیاد بود، می‌توانستید راه صدساله را یک‌شبه بروید اما آیا این تفکر درستی است؟ سودآوری را باید در بازه‌های زمانی بلندتر همچون ۶ ماهه تا یک‌ساله، محاسبه کرد.

 • با صندوق‌‎های سرمایه‌گذاری مختلط آشنا شوید

  با صندوق‌‎های سرمایه‌گذاری مختلط آشنا شوید

  فرهنگ سرمایه گذاریدر یادداشت های قبل به موضوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری و انواع آن به ویژه صندوق سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت و سرمایه گذاری در سهام به طور مفصل پرداخته شد. موضوع دوشنبه های بورسی این هفته صندوق های سرمایه‌گذاری مختلط است.

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری