تیتر سه سرویس

 • زندگی خالق هوندا موتور از تولد تا مرگ

  زندگی خالق هوندا موتور از تولد تا مرگ

  فرهنگ سرمایه گذاریهوندا از همان دوران کودکی و با دیدن اولین خودرو که وارد روستا شد، مجذوب آن گشت و بعدها در خاطراتش بیان می‌کند که بوی روغن آن ماشین را هیچ‌گاه نتوانسته فراموش کند.

 • کارکرد الگوریتم‌های معاملاتی در بازار سرمایه

  کارکرد الگوریتم‌های معاملاتی در بازار سرمایه

  فرهنگ سرمایه گذاریبه طور کلی به اجرای معاملات توسط کامپیوتری معاملات الگوریتمی می گوییم.الگوریتم ها می توانند روی بازارهای مختلف از جمله سهام، اوراق بدهی، ارز و مشتقات فعال شوند. همچنین این ابزار، جهت توسعه استراتژی‌های معاملاتی و بهینه کردن آن ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 • سندرم خلبان، یکی از سندرم های معاملاتی است

  سندرم خلبان، یکی از سندرم های معاملاتی است

  فرهنگ سرمایه گذاریسندروم به معنی مجموعه ای از علائم بیماری است که به توسط پزشک مشاهده می شود یا به توسط بیمار احساس می شود. در این مطالب زنجیره ای سعی شده عمده ترین معضلات معاملاتی را تحت عنوان سندرم های معاملاتی را شناسایی کرده و در اختیار عموم قرار دهیم .

 • فیلتر نویسی در بورس چیست؟

  دوشنبه های آموزشی بازار سرمایه:

  فیلتر نویسی در بورس چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریدر بازار سرمایه، تعدد بورس‌ها، صنایع بورسی و شرکتهای پذیرفته شده در بازارهای مختلف آن باعث فراوانی حجم داده‌های مالی شده است و از آنجا که یکی از مهمترین پارامترهای مهم در تصمیم‌گیری مالی به روز بودن اطلاعات و سرعت تحلیل و پردازش آنهاست بدون شک رایانه، برنامه‌های کاربردی و سامانه‌های مرتبط می‌تواند سرعت و دقت پردازش داده‌ها را افزایش دهد.

 • جان تمپلتون، اسطوره معامله گری بازار سهام

  جان تمپلتون، اسطوره معامله گری بازار سهام

  فرهنگ سرمایه گذاریجان تمپلتون عمر خود را به عنوان یکی از پیشگامان سرمایه گذاری و کارهای بشردوستانه سپری کرده است. شعاری که او برای بنیادش ایجاد کرد این بود: “چقدرکم می دانیم، ما مشتاق یادگیری هستیم” که دقیقا دیدگاه فکری او را در حوزه بازارهای مالی و هم روش های پیشگامانه بشردوستانه اش را نشان می دهد.

 • با ویژگی های یک سرمایه گذار بلند مدت آشنا شوید

  با ویژگی های یک سرمایه گذار بلند مدت آشنا شوید

  فرهنگ سرمایه گذاریدر اغلب بازارهای سهام همیشه افرادی هستند که به‌خوبی سهم‌ها را زیر نظر دارند و به‌خوبی آن‌ها را بررسی می‌کنند و علاوه بر آن با خرید سهم به مدت نامحدودی در آن باقی می‌مانند و معتقدند که این سهم رشد می‌کند.

 • با ویژگی های یک سرمایه گذار کوتاه مدت آشنا شوید

  با ویژگی های یک سرمایه گذار کوتاه مدت آشنا شوید

  فرهنگ سرمایه گذاریسرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ازلحاظ فنی کاملاً متفاوت با سرمایه‌گذاری بلندمدت است و اساس کار افراد در این روش استفاده از داده‌های آماری گذشته و استفاده از آن‌ها در مقاطع زمانی کوتاه است.

 • تفاوت بیزینس پلن و بیزینس مدل چیست؟

  تفاوت بیزینس پلن و بیزینس مدل چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریاغلب برای کسانی که از دور به دنیای کسب و کار نگاه می کنند، ممکن است شباهت‌های بین بیزینس مدل و بیزینس پلن کمی آنها را گیج کند، اما باید به خاطر داشت، کاربردهای بیزینس مدل و هدف نوشتن آن، متفاوت از اهداف نگارش بیزنس پلن است.

 • کتاب حقوق اعتبارات اسنادی(تجری و تضمینی) به کتابخانه سازمان بورس رفت

  کتاب حقوق اعتبارات اسنادی(تجری و تضمینی) به کتابخانه…

  فرهنگ سرمایه گذاریتوسعه ادبیات حقوقی در هر کشور، نقش مهمی در پیشرفت نظام حقوقی آن کشور ایفاء می کند. پژوهشگران که شیفته نظم اند و سرباز عدالت، آموزه های علمی و تجربیات عملی خویش را به جامعه حقوقی عرضه می دارند تا بتوانند در تثبیت و تنویر نظم اجتماعی و استقرار عدالت و اصلاح و پیشرفت کشور سهیم گردند.

 • نقاط ضعف و قوت سامانه معاملاتی بورس به محک آزمایش گذاشته می‌شود

  مدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس:

  نقاط ضعف و قوت سامانه معاملاتی بورس به محک آزمایش گذاشته…

  فرهنگ سرمایه گذاریمدیرعامل شرکت اطلاع‌رسانی و خدمات بورس با اشاره به لزوم فرهنگ‌سازی در بازار سرمایه گفت: مسئولان بازار سرمایه با راه‌اندازی مسابقه الگوریتمی تلاش کرده‌اند تا با جلب توجه به این شیوه پیشرو در بازارهای سرمایه جهان، نقاط ضعف و قوت سامانه‌های معاملاتی را نیز ارزیابی کنند

 • مهمترین فاکتور موفقیت در معامله گری چیست؟

  مهمترین فاکتور موفقیت در معامله گری چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریدر رشته معامله گری هیچ تحقیقی ثابت نکرده که افراد با تحصیلات یا هوش بالاتر معامله گران موفق تری هستند واقعیتی که وجود دارد این است که افراد موفق عادت های بهتری در معامله گری دارند.

 • مفهوم ریسک مساعد و نامساعد در بورس چیست؟

  مفهوم ریسک مساعد و نامساعد در بورس چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریاز دید افراد حاضر در بازار سهام ریسک به معنی انحراف پیش‌بینی است یعنی این انحراف می‌تواند مثبت یا منفی باشد.

 • تورم چیست و به چند شیوه محاسبه می‌شود؟

  تورم چیست و به چند شیوه محاسبه می‌شود؟

  فرهنگ سرمایه گذاریبرای موضوع تورم تعاریف متفاوت و درعین‌حال هم معنایی وجود دارد اما به‌طور ساده می‌توان به افزایش عمومی قیمت‌ها در یک بازه زمانی مشخص، تورم گفت.

 • مفاهیم کلیدی در معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران

  مفاهیم کلیدی در معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران

  فرهنگ سرمایه گذاری مسابقه "معاملات الگوریتمی بازار سرمایه ایران" با هدف آموزش و فرهنگ‌سازی یکی از راه‌های توسعۀ بازار سرمایه است که توسط ابزارهای جدید مالی به عموم مردم و متخصصان معرفی می‌شود.

 • ناشناخته بودن، مزیت رقابت معاملات الگوریتمی

  مدیرعامل شرکت اطلاع رسانی و خدمات بورس در گفتگو با هفته نامه بورس:

  ناشناخته بودن، مزیت رقابت معاملات الگوریتمی

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از مهم ترین چالش‌ها، ناشناخته بودن معاملات الگوریتمی است. بر این اساس برگزاری نخستین رقابت الگوریتمی در نظر گرفته شد تا اعلام کنیم سازمان بورس به توسعه این حوزه علاقه‌مند است. بخش دیگر این است که کشور ما هنوز در بخش‌هایی از حوزه فناوری اطلاعات عمیق نشده است. کشف و کاربست الگوریتم‌ها و استفاده از هوش مصنوعی یکی از این موضوعات است. هستند کسانی که در این موارد سرآمد و خبره هستند، اما این نفرات به لحاظ تعداد و مسائلی که به آن پرداخته‌اند، خیلی نیستند.

 • جزئیاتی در خصوص ای پی اس و مشتقات آن

  جزئیاتی در خصوص ای پی اس و مشتقات آن

  فرهنگ سرمایه گذاریدر بازار سرمایه یکی از آماره‌های بسیار پرکاربرد و حائز اهمیت EPS است. EPS مخفف کلمه earning per share به معنای سود هرسهم (عایدی هر سهم) است و معمولاً در تحلیل فرصت‌های سرمایه‌گذاری مختلف بازار سهام موردتوجه سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران مالی قرار می‌گیرد.

 • کتاب اوراق مضاربه در کتابخانه بورس جای گرفت

  کتاب اوراق مضاربه در کتابخانه بورس جای گرفت

  فرهنگ سرمایه گذارییکی از مسائل اساسی در مسیر رشد و توسعه اقتصادی نظام تأمین مالی فعالیت های اقتصادی است و در این بحث وجود ابزارهای واقعی کارآمد جایگاه خیلی مهمی دارد. مطالعه کشورهای مختلف نشان می دهد که وجود نظام تأمین مالی قوی با ابزارهای متنوع و کارآمد نقش زیادی در پیشرفت اقتصادی دارد.

 • بودجه دولت و تاثیر آن بر بورس و صنایع منتخب بورسی

  بودجه دولت و تاثیر آن بر بورس و صنایع منتخب بورسی

  فرهنگ سرمایه گذاریچیزی که مشخص است این است که بودجه ‌ای که از طرف دولت تعیین می‌شود بر بورس و صنایع منتخب آن تاثیرگذار است. پس بالا بردن آگاهی در زمینه بودجه مشخص شده توسط دولت دارای اهمیت است.

 • صندوق‌های تأمین مالی چیست؟

  صندوق‌های تأمین مالی چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریتأمین مالی یکی از موضوعاتی است که نگاه ویژه‌ای به آن وجود دارد زیرا در بحث اقتصادی و زیرساختی، بسیار کمک کننده است. تأمین مالی در مباحث مختلف اقتصادی کاربرد دارد و دارای مدل‌های مختلفی است. این موضوع در کشورهای در حال توسعه از اهمیت بیشتری برخوردار بوده زیرا می‌تواند منابع مالی مورد نیاز را برای انواع پروژه‌ها تأمین کند.

 • چه کسانی لایق کسب درآمد از بازارهای مالی هستند؟

  چه کسانی لایق کسب درآمد از بازارهای مالی هستند؟

  فرهنگ سرمایه گذاریحتما شما هم این مثل معروف که باد آورده را باد می برد را شنیده اید، این کلام در بازاهای های مالی به شدت کاربرد دارد، اگر وقتی از بازار سودی عاید شما می شود و ذهن شما آمادگی پذیرش این سود را نداشته باشد، بازار در اولین فرصت این پول را از شما پس میگیرد در اصل ذهن شماست که راهی برای پس دادن این پول به مارکت پیدا می کند.

 • قراردادهای اختیاری در بورس کالا به چه معنا است؟

  قراردادهای اختیاری در بورس کالا به چه معنا است؟

  فرهنگ سرمایه گذاریبورس کالا یکی از مکان‌ هایی است که همانند دیگر بازارهای عادی در آن کالا خرید و فروش می‌شود، با این تفاوت که شامل قراردادهای گوناگون در زمینه خرید و فروش بوده و همانند بازارهای عادی فقط پیرو قراردادهای نقدی و نسیه نمی‌شود.

 • کتاب نظریه مالیه شرکتی در کتابخانه سازمان بورس جای گرفت

  کتاب نظریه مالیه شرکتی در کتابخانه سازمان بورس جای…

  فرهنگ سرمایه گذاریکتاب " نظریه مالیه شرکتی" نوشته ژان تیرول (برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۴ ) و ترجمه مجید میرزایی در سال ۱۳۹۵ در دو جلد توسط انتشارات دانشگاه امام صادق (ع) منتشر شده و در کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار جای گرفته است.

 • ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک چیست؟

  ریسک سیستماتیک و غیر سیستماتیک چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریوقتی یک سرمایه ‌گذار می‌ خواهد برای خرید سهم یک شرکت اقدام کند یا در هر بورسی شروع به سرمایه ‌گذاری کند با ریسک‌ های متفاوتی رو به ‌رو می‌شود.

 • حاشیه سود، سنگ محک توانایی یک شرکت

  حاشیه سود، سنگ محک توانایی یک شرکت

  فرهنگ سرمایه گذاریحاشیه سود، فرمولی برای اندازه‌ گیری توانایی یک شرکت در کنترل هزینه ‌ها است.

 • رمز خرید و فروش آنلاین سهام چیست؟

  رمز خرید و فروش آنلاین سهام چیست؟

  فرهنگ سرمایه گذاریکد بورسی، شناسه یکتای شما برای معاملات در بورس اوراق بهادار یا فرابورس است که با داشتن آن می ‌توانید برای خود (یا شرکت) سهام، اسناد خزانه اسلامی (اخزا) و یا تسهیلات مسکن و واحدهای صندوق خرید و فروش کنید.

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری