محمد عطایی رییس اداره امور کارگزارن سازمان بورس

مدیر نظارت بر کارگزاران از اصلاح دستورالعمل های کفایت سرمایه و خرید اعتبـاری با هدف افزایش توان اعتبارگیری شرکت‌های کارگزاری، بهبود شرایط تخصیص اعتبارات به مشتریان و تقویت تقاضا در معاملات اوراق بهادار خبر داد. این اصلاحیه ها، روز گذشته به کارگزاران ابلاغ شد.

مدیر نظارت بر کارگزاران از اصلاح دستورالعمل های کفایت سرمایه و خرید اعتبـاری با هدف افزایش توان اعتبارگیری شرکت‌های کارگزاری، بهبود شرایط تخصیص اعتبارات به مشتریان و تقویت تقاضا در معاملات اوراق بهادار خبر داد.

بگزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه ایران (سنا)، محمد عطایی گفت: براساس اصلاحیه مصوب جلسه 14 تیر هیئت مدیره سازمان بورس که دیروز، 16 تیر به کارگزاران ابلاغ شد، اصلاحات ذیل در دستورالعمل کفایت سرمایه و دستورالعمل خرید اعتباری صورت گرفت:

1-  افزایش ضریب تعدیل سرمایه‌گذاری شرکت‌های کارگزاری در سهام بورس‌ها و فرابورس از 30 درصد به 100 درصد.

2-  افزایش ضریب تعدیل حساب‌های دریافتی کارگزاران جهت معاملات اعتباری مشتریان حقوقی با شرایط مندرج به 100 درصد و سایر مشتریان به 95 درصد.

3-  افزایش توان تخصیص اعتبار توسط شرکت‌های کارگزاری به مشتریان از طریق تغییر در مبنای اعطای اعتبار از حقوق صاحبان سهام مندرج در صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده به حقوق صاحبان سهام مورد تائید هیات مدیره شرکت‌های کارگزاری.

مدیر نظارت بر کارگزاران خاطرنشان کرد اصلاحات صورت گرفته در این دستورالعمل ها، توان دریافت اعتبارات توسط شرکت‌های کارگزاری را افزایش داده و نحوه تخصیص این اعتبارات به مشتریان را بهبود خواهد بخشید.

جزئیات اصلاحات صورت گرفتـه در دستورالعمـل کفایت سرمایه و خرید اعتبـاری، در بخش فایل های مرتبط خبــر قابل مشاهده است

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه

test