ذوب آهن اصفهان

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در دوره 6 ماهه نخست امسال با اختصاص 171 ریال سود به ازای هر سهم معادل 57 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.


 

شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان در دوره 6 ماهه نخست امسال با اختصاص 171 ریال سود به ازای هر سهم معادل 57 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه(سنا)، شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان پیش بینی سود (زیان) هر سهم سال مالی 93 را در اسفند ماه 92 مبلغ 503 ریال و در خرداد ماه 93 به صورت حسابرسی شده مبلغ 501 ریال اعلام کرده است که این رقم در دی ماه سال جاری با کاهش 40 درصدی به 301 ریال رسید و طی دوره 6 ماهه نخست امسال با اختصاص 171 ریال سود به ازای هر سهم معادل 57 درصد از پیش بینی هایش را پوشش داد.

مطابق با عملکرد واقعی 6 ماهه سال مالی 93، تنها معادل 42 درصد مقادیر و مبالغ پیش بینی فروش محصول تیرآهن محقق شده در حالی که حداقل مدت مشابه سال قبل معادل 50 درصد پوشش حاصل شده بوده است.

این شرکت برای دستیابی به مبالغ بودجه شده این محصول، افزایش تقاضا در ماه های پایانی سال ناشی از افزایش مالیات بر ارزش افزوده و محدودیت عرضه محصول میلگرد و افزایش سهم تیر آهن را عنوان کرده است.

گفتنی است در عملکرد واقعی 6 ماهه سال مالی 93، خرید واقعی مواد اولیه صرفا معادل 39 درصد کل مبالغ پیش بینی صورت گرفته که عمدتا ناشی از خرید پائین کک و آهن قراضه می باشد.

این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل معادل 57 درصد پوشش خرید حاصل شده بوده است. این شرکت علت این امر را، شرایط نقدینگی و پائین بودن تولید 6 ماهه نخست 93، کاهش کک تولیدی به علت کمبود تأمین ذغالسنگ و کاهش تولید آهن قراضه به علت کاهش تولید محصولات نوردی عنوان کرده است.

افزایش قیمت 55 درصدی در قیمت فروش محصولات فرعی پیش بینی شده در 6 ماهه دوم سال مالی 93 لحاظ شده است که این شرکت دلیل آن را ناشی از تغییر استراتژی مبنی بر افزایش فروش محصولات میانی بویژه چدن دانسته است.

سهامی ذوب آهن اصفهان علت عمده کاهش 474 میلیارد ریالی هزینه های عمومی و اداری را ناشی از کاهش 91 میلیاردی هزینه عوارض آلایندگی، پاداش تولید به مبلغ 78 میلیارد ریال و امور رفاهی 91 میلیارد ریال عنوان کرده است.

گفتنی است در اطلاعات منتشر شده در دی ماه امسال نحوه محاسبه مالیات، مبلغ 203 میلیارد ریال سود سپرده بانکی ارائه شده که طبق مذاکرات صورت گرفته با مسئولین شرکت، این مبلغ جزئی از ترکیب مبلغ 42 میلیارد ریالی سایر درآمدهای متفرقه می باشد.

"ذوب" پیش بینی سود هر سهم سال مالی 92 را در نخستین پیش بینی مبلغ 472 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 451 ریال اعلام کرده بود که طبق صورتهای مالی حسابرسی نشده و همچنین، براساس صورتهای مالی حسابرسی شده مبلغ 500 ریال محقق شده است.

9304/1

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =
test