تالار معاملات بورس تهران

در داد و ستدهای روز جاری ارزش معاملات نسبت به روز سه شنبه رشد کرد. همچنین در این روز شاخص کل پس از سه روز اصلاح، در روند رشد قرار گرفت و نزدیک به 9 واحد بالا رفت و در عدد 64هزار و 206 واحد نشست.


 

در معاملات روز چهارشنبه سهامداران بورسی بیش از 383 میلیون برگه سهم و حق تقدم را به ارزش یک هزار و 571 میلیارد ریال در 26 هزار نوبت معاملاتی دست به دست کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز جاری ارزش معاملات نسبت به روز سه شنبه رشد کرد. همچنین در این روز شاخص کل پس از سه روز اصلاح، در روند رشد قرار گرفت و نزدیک به 9 واحد بالا رفت و در عدد 64هزار و 206 واحد نشست.

در این روز نمادهای کشتیرانی، بانک ملت، ملی مس، مخابرات، پتروشیمی جم و تاپیکو با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص رشد این متغیر را رقم زدند. این در حالی بود که نماد سرمایه گذاری غدیر بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص ثبت کرد. شاخص قیمت نیز در این روز 3 واحد بالا رفت. همچنین در بازار روزی که گذشت سه صنعت خودرو، بانک ها و شیمیایی با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر صنایع برتر قرار گرفتند.

گفتنی است شاخص گروه حمل و نقل و قند و شکر نیز دو شاخص مثبت بازار بودند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت در نمادهای داروسازی ایمن، پلی اکریل، قند ثابت خراسان، قند مرودشت، قند پیرانشهر، دارویی لقمان و حمل و نقل بین المللی خلیج فارس ثبت شد.

این در حالی بود که نمادهای سپنتا، صنایع جوشکاب یزد، کنترل خوردگی تکین کو، سیمان تهران، سایپا آذین، آبسال و ایران تایر با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند

همچنین در این روز اوراق مشارکت شهرداری سبزوار، خدمات انفورماتیک، پتروشیمی جم، پاکشو، اوراق مشارکت شهرداری شیراز و قند شیرین خراسان طولانی ترین صف های خرید را داشتند.

سنگین ترین صف های فروش هم متعلق به نمادهای نفت بهران، گلوکوزان، فولاد خراسان، قند لرستان، گرانیت بهسرام، سیمان اصفهان و پتروشیمی فارابی بود.

همچنین در پایان معاملات روز چهارشنبه بیشترین حجم معاملات در نمادهای سایپا، بانک صادرات و حق تقدم معادن منگنز ایران ثبت شد. نمادهای اوراق اجاره فولاد کاوه جنوب کیش، ایران ترانسفو و سایپا نیز بیشترین ارزش معاملات را داشتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار