تالار حافظ

در جریان معاملات امروز، سه شنبه 10 اسفند ماه 95، در گروه خودرویی، نماد خگستر در حالی صف خرید شد که سایر هم گروهی ها نیز معاملاتی مثبت را شروع کردند. موضوعی که با معاملات پرتقاضا و لیدری نماد خساپا، معاملات مثبت اکثر آنها را به همراه داشت.


در پایان معاملات امروز سه شنبه 10 اسفند ماه 95، شاخص کل متاثر از معاملات مثبت نمادهای خساپا و وغدیر با رشد حدود 12.5 واحدی به ارتفاع 77 هزار و 603
واحد رسید که در این بین نمادهای فخاس و پارسان بیشترین تاثیر منفی را ایجاد کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کارگزاری آبان، در گروه خودرویی، نماد خگستر در حالی صف خرید شد که سایر هم گروهی ها نیز معاملاتی مثبت را شروع کردند. موضوعی که با معاملات پرتقاضا و لیدری نماد خساپا، معاملات مثبت اکثر آنها را به همراه داشت، در این بین عرضه بلوک خگستر و پررنگ شدن شایعه اعلام تعدیل مثبت شرکت هایی همانند خساپا و خودرو مزید بر علت بود. در آنسو و در گروه حمل و نقل نمادهای حریل، حپارسا و حکشتی منفی، حتاید، حتوکا و حسیر متعادل و مثبت و حسینا با ادامه صف خرید و رشد قیمتی دنبال شدند.

گروه سرمایه گذاری با ادامه صف خرید نماد ونیکی، رشد قیمتی نمادهای وصندوق، وغدیر، وصنعت، وتوصا، وگستر و معاملات پرتقاضای نماد وساپا بواسطه صف خرید و اقبال نماد خساپا مواجه شد. نمادهای ولیز و وایران در گروه لیزینگی در حالی تا آستانه صف خرید شدن پیش رفتند که مابقی هم گروهی ها معاملاتی متعادل و منفی را تجربه کردند. در اواسط بازار افزایش تقاضا در گروه های بیمه ای و بانکی محسوس بود به طوری که نمادهای آسیا، البرز، اتکای و وانصار با معاملاتی مثبت تر مواجه شدند؛ همچنین نماد حکمت پس از برگزاری مجمع فوق العاده صاحبان سهام و ارائه اطلاعات پیش بینی سود با افت حدود 3.5 درصدی به گردونه دادوستدها بازگشت و سرمایه گذاری گروه صنعتی رنا جهت مجمع فوق العاده تصویب صورتهای مالی در پایان معاملات متوقف شد.

گروه های شیمیایی، پالایشگاهی و روانکارها اکثرا متعادل دنبال شدند؛ اما در این میان تشکیل صف خرید مجدد نماد ساینا و معاملات مثبت نمادهای شبهرن، شفارس، شپارس، شاراک و شسینا قابل توجه بود همچنین نماد شکربن پس از اعلام پیش بینی سود که با افزایش 25 درصدی همراه بوده و ارائه شفاف سازی های مربوطه با رشد حدود 5 درصدی مورد بازگشای قرار گرفت. در اخبار این گروه آمده بود که شرکت توتال در حال مذاکره برای خرید چند میلیارد دلار از سهام یک تاسیسات صادرات ال ان جی (ایران ال ان جی) نیمه کاره در ایران برای دسترسی به ذخایر عظیم گازی این کشور است.

گروه های فلزی و معدنی با معاملاتی منفی همراه بودند؛ در این بین صف خرید نمادهای کنور، وتوکا، ارفع، فجر و فلوله و معاملات مثبت نمادهای فولاژ، فباهنر و کگل چشم نوازی می کرد نکته قابل توجه قرار داشتن نماد کنور در سطح مقاومتی کوتاه مدت و عرضه های مکرر صف خرید آن بود. نماد کنور در صورت تثبیت روی سطوح مذکور، پیش بینی می شود رشد قیمتی مناسبی را در میان مدت تجربه نماید. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار درباره آزادسازی قیمت سنگ آهن گفت: با توجه به مشکلات موجود در قیمت گذاری سنگ آهن و نارضایتی فعالان این عرصه و سهامداران و ذی نفعان، فرمولی برای تعیین قیمت سنگ آهن از سوی سازمان بورس تهیه شده که این فرمول برای اجرایی شدن به وزیر صنعت، معدن و تجارت و برخی از نمایندگان مجلس نیز ارائه شده است.

لبوتان، بشهاب، فلامی و فاما نمادهای صف خرید و بکام، بنیرو و بترانس نمادهای مثبت گروه های ماشین آلات، تجهیزاتی، برقی و گروه های وابسته بودند، سایر هم گروهی ها اکثرا افت قیمتی را تجربه کردند.

در گروه های ساختمانی و سیمانی که اکثرا معاملاتی متعادل و منفی داشتند، صف خرید نمادهای ثاباد، ثرود، سخوز و سبزوا چشم نوازی می کرد همچنین در پایان معاملات نمادهای سشمال جهت برگزاری مجمع عادی سالیانه به منظور تصویب صورتهای مالی متوقف شد.

گروه آی تی در حالی با صف فروش سنگین و یکباره نماد پرحاشیه مرقام و معاملات متعادل و منفی سایر هم گروهی ها مواجه شدندغ که نماد اپرداز با افزایش تقاضا صف خرید مجدد را تجربه کرد. در پایان معاملات نیز نماد پکویر جهت برگزاری مجامع عادی سالیانه تصویب صورتهای مالی و فوق العاده اصلاح اساسنامه متوقف شد.

پ.ن: این گزارش حاوی اطلاعات بازار سرمایه، اخبار و نظرات کارشناسان شرکت کارگزاری آبان است. تاکید می شود این کارگزاری و همچنین پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، هیچگونه مسولیتی در قبال انجام هرگونه معاملات با اتکا بر این گزارش بر عهده نخواهد گرفت.

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار