علی صالح آبادی رییس سازمان بورس

صالح آبادی رونمایی از سامانه بازار کار مالی اسلامی را به عنوان یکی از دستاوردهای انجمن مالی اسلامی نام برد و گفت: این سامانه با هدف معرفی زمینه‌های فعالیت فارغ التحصیلان مالی، معرفی موسسات و مدیران موفق فعال در حوزه مالی، ایجاد بانک اطلاعاتی از عرضه و تقاضای کار در تابستان سال جاری راه‌اندازی شد.

 

سومین همایش مالی اسلامی صبح امروز ۱۲ آذرماه در سالن همایش های دانشگاه الزهرا آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در این همایش دکتر علی صالح آبادی، رییس انجمن مالی اسلامی ضمن خیر مقدم به مدعوین و شرکت کنندگان به شرح عملکرد و دستاوردهای این انجمن پرداخت و گفت: سه سال از عمر این انجمن می گذرد و امسال سومین همایش مالی اسلامی توسط انجمن مالی اسلامی برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون ۱۷ نشست ماهانه انجمن با موضوعات مختلف حوزه مالی اسلامی برگزار شده است، گفت: همچنین فصلنامه علمی پژوهشی انجمن نیز با همکاری سازمان بورس و دانشگاه امام صادق منتشر می‌شود.

به گفته وی در حوزه بانکداری اسلامی هم با همکاری دانشگاه امام صادق اقدامات خوبی انجام شده و مشغول مذاکره با موسسه عالی آموزش بانکداری اسلامی برای توسعه ارتباطات در زمینه بانکداری مالی و اسلامی هستیم.

 وی با اشاره به اینکه انجمن مالی اسلامی به همت دانشگاه امام صادق و سازمان بورس دوره های   وDBA  MBA را تعریف کرده است که ظرف چند ماه آینده فراخوان جذب خواهد داشت، گفت: پذیرفته شدگان طی گذراندن این دوره مدرک معتبر دریافت خواهند کرد.

صالح آبادی رونمایی از سامانه بازار کار مالی اسلامی را به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای انجمن نام برد و گفت: این سامانه با هدف معرفی زمینه‌های فعالیت فارغ التحصیلان مالی، معرفی موسسات و مدیران موفق فعال در حوزه مالی، ایجاد بانک اطلاعاتی از عرضه و تقاضای کار در تابستان سال جاری راه‌اندازی شد.

وی با تاکید بر اینکه این درگاه اینترنتی سعی کرده تا عرضه و تقاضای نیروی کار در بازارهای مالی اعم از بازار سرمایه، بازار پول و بازار بیمه را نظام‌مند کند، گفت: با نظامند ساختن بازار کار مالی دانش آموختگان و فعالان نظام مالی فرصتی برای معرفی خود خواهند داشت و از طرف مقابل نیز شرکت‌ها و نهادهای مالی نیز سامانه‌ای برای جذب نیروی کار با دانش و دارای رفتار حرفه‌ای داشته باشند.

رئیس انجمن مالی اسلامی حرکت اکثر کشورهای دنیا را در شرایط فعلی به سمت بانکداری اسلامی دانست و گفت: حتی کشورهای اروپایی با هدف جذب سرمایه مسلمانان تلاش دارند بانکداری اسلامی را شناسایی و توسعه دهند و هر کس بتواند در این زمینه گامی بردارد بسیار با ارزش است و انجمن مالی اسلامی با همه ظرفیت خود آماده حمایت از آنهاست.

دکتر صالح آبادی تاکید کرد: این انجمن تلاش دارد همایش مالی اسلامی را سالانه برگزار کند. در همایش سوم با محوریت نقش ابزارهای مالی و اسلامی در تولید و اشتغال مباحث را دنبال می کنیم. مجموعه مقالات ارائه شده در این همایش بصورت کتاب منتشر و در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

همچنین دکتر دانش جعفری، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محمدی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، حجت الاسلام والمسلمین موسویان دبیر کمیته فقهی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر مصباحی مقدم رییس کمیته فقهی، دکتر حسینی مدیرعامل بورس انرژی ایران و دکتر قالیباف مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران از جمله میهمانان سومین همایش مالی اسلامی بودند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه