با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه ‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب نمایند.

 

 در حال حاضر بیش از ۲۰۰ صندوق سرمایه‌­گذاری در رشته­‌های گوناگون و گروه ‌های متفاوت، مشغول به فعالیت هستند و منابع مالی تحت مدیریت آن‌ها بالغ بر ۱45 هزار میلیارد تومان است. همین امر شناسایی بهترین صندوق یا صندوق‌های سرمایه­‌گذاری برای عموم مردم دشوار، پیچیده و زمان­‌بر ساخته است.

با استفاده از سیستم رتبه‌بندی صندوق‌ها، مردم به آسانی می­‌توانند صندوق‌­های مناسب جهت سرمایه ‌گذاری را متناسب با بودجه و اهداف خود انتخاب کنند.
سامانه هوشمند رتبه­ بندی صندوق­ های سرمایه گذاری بر اساس آخرین اطلاعات مربوط به پایان بهمن ماه 1396، برترین صندوق­ های سرمایه­ گذاری را بر اساس سامانه رسام مشخص کرده است. صندوق­ های حائز بیشترین امتیاز در سه طبقه اصلی صندوق‌های سرمایه‌گذاری، شامل صندوق‌های با درآمدثابت، صندوق‌های سهامی و صندوق‌های مختلط، به شرح زیر بوده است:
 
 
 شایان ذکر است که رتبه‌بندی فوق بر اساس امتیاز‌دهی به معیارهای 15 ‌گانه مربوط به فعالیت و عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بر اساس مدل انحصاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت حاصل شده که به صورت دوره‌ای به‌روز می‌ شود.
شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت در جهت ارتقای شفافیت صنعت صندوق های سرمایه­ گذاری و کمک به تصمیم‌گیری بهتر سرمایه­ گذاران، سامانه هوشمند رتبه‌بندی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کرده و بدون هیچ‌گونه تورش و جانبداری صندوق‌های برتر را معرفی می کند. لازم به ذکر است که رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس ویژگی ­های ساختار صندوق­ ها و عملکرد گذشته آنها ارائه شده و تضمینی برای بازدهی بیشتر صندوق­ های اشاره شده در آینده نیست.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های یادداشت‌ها