فناوری بلاک چین، به جهت تغییرات ساختاری، تحولات بزرگی را به دنبال خواهد داشت و در واقع، نقش سازمان های حاکمیتی و نظارتی در عملیات مالی را کاهش می دهد و به اجماع واگذار می کند

پنل تخصصی «کاربرد بلاک‌چین (فناوری زنجیره بلوکی) در بازارهای مالی» به میزبانی شرکت فرابورس ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در این مراسم محمدی، مشاور شرکت بورس کالا با اشاره به مفهوم بلاک چین گفت: بلاک چین، پدیده عجیب و غریبی به شمار نمی رود. بلاک چین در واقع پیاده سازی از یک مفهوم است که قدمتی چند هزار ساله در کشور دارد.

در بخش دیگر فاطمی، متخصص حوزه بانکی در پنل تخصصی کاربرد بلاک چین در بازارهای مالی بیان کرد: فناوری بلاک چین، به جهت تغییرات ساختاری، تحولات بزرگی را به دنبال خواهد داشت و در واقع، نقش سازمان های حاکمیتی و نظارتی در عملیات مالی را کاهش می دهد و به اجماع واگذار می کند.

همچنین بختیاری مدیر عامل بیمه دی در نشست تخصصی کاربرد بلاک چین( فناوری زنجیره بلوکی) در بازارهای مالی اینچنین گفت: بلاک چین در صنعت بیمه بسیار قابلیت طراحی و پیاده سازی دارد.

وی همچنین افزود: امنیت و شفافیت از مهمترین مزایایی است که بلاک چین در عرصه بیمه ایجاد می کند.

بختیاری در ادامه  گفت: هم اکنون حدود ۵۶ درصد شرکت های بیمه در دنیا در حال مطالعه این تکنولوژی اند. از آنجا که ضریب نفوذ بیمه عمر در کشور ما با دنیا فاصله دارد، بلاک چین بسیار به توسعه این نوع بیمه به ما کمک خواهد کرد.

در بخش دیگر این نشست منصور، مشاور شرکت فرابورس ایران بیان کرد: فناوری زنجیره بلوکی در اصل یک دفتر کل توزیع شده که برای آن مکانیسم اجماع تعریف شده است؛ به نحوی که تمام بازیگران، هرگونه تراکنش را به شکل جمعی نگه می دارند.

وی همچنین بیان کرد: در بلاک چین، تقلب ساختاری بسیار بعید است و تراکنش هایی که اتفاق می افتد، برگشت به عقب ندارد.

منصور در خصوص تامین مالی شرکت ها از بلاک چین گفت : آمارها نشان می دهد تلگرام ۱.۲ میلیارد دلار از طریق شبکه بلاک چین تامین مالی کرده است.

همچنین امیرشکاری مدیر گروه بانکداری الکترونیک در پژوهشکده پولی و بانکی در این پنل گفت: امروزه بسیاری از کشورهای پیشرو و حتی برخی کشورهای جهان سوم به سوی ارز دیجیتال ملی رفته اند و بخشی از پایه پولی کشور به شکل اسکناس را از گردش خارج کرده اند تا ارزش پول ملی خود را حفظ کنند.

وی افزود:  ما در پژوهشکده پولی و بانکی، تولید آزمایشگاهی یک ارز ملی را آغاز کرده ایم که نمونه ساخته شده آن نیز به شکل محدود قابل استفاده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فاینکس 2019