موضوع تفاهم نامه؛همکاری مشترک در امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران است.

با امضای تفاهم نامه همکاری مابین بورس تهران و موسسه رتبه بندی اعتباری پارس کیان، امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران کلید خورد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از  روابط عمومی بورس اوراق بهادار تهران، امروز 6 تیرماه 1396 در جلسه ای با حضور  قالیباف اصل، مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران به همراه معاون ناشران و اعضا و مدیران واحدهای مرتبط و عربی مزرعه شاهی مدیرعامل موسسه رتبه بندی اعتباری پارس این تفاهم نامه همکاری به امضا رسید.

بر این اساس تفاهم‌نامه با هدف ایجاد زمینه‌های مناسب برای همکاری بیشتر طرف‌های تفاهم‌‌نامه در حوزه‌ توسعه نظام راهبری شرکتی در بین ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران، با استفاده از کلیه امکانات طرف‌های تفاهم‌‌نامه اعم از توانمندی‌های علمی، منابع انسانی، فنی، اطلاعاتی، تجربـه و تخصـص است.

موضوع تفاهم نامه؛همکاری مشترک در امتیازدهی و رتبه بندی نظام راهبری شرکتی(Corporate Governance) ناشران پذیرفته‌شده نزد بورس اوراق بهادار تهران است.

شایان ذکر است در خصوص بهبود رعایت اصول راهبری شرکتی در شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، بورس تهران اقدام به تهیه توصیه نامه راهبری شرکتی برای شرکتهای بورسی و پرسشنامه امتیازبندی شرکتهای بورسی از منظر راهبری شرکتی کرده است و برای بررسی و تصویب به سازمان بورس پیشنهاد شد. این توصیه نامه پیشنهادی مشتمل بر چهار بخش 1) حقوق سهامداران، 2) هیات مدیره و کمیته های هیات مدیره 3) حسابرسی 4) شفافیت و اطلاع رسانی است.

شایان ذکر است این توصیه ها با اقتباس از استانداردهای بین المللی در زمینه راهبری شرکتی و تطبیق آن با قوانین و مقررات داخلی در حوزه بازار سرمایه تنظیم شده است.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار