عامری

احسان عامری، مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در خصوص اقدامات این نهاد برای فرهنگ سازی در بازار سرمایه اشاره داشت: در سال1396 واحد آموزش جمعا 88 برنامه آموزشی را با تنوع 65 عنوان موضوعی طراحی، برنامه ریزی و اجرا کرده است.

 
 

در سال1396 واحد آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار جمعا 88 برنامه آموزشی را با تنوع 65 عنوان موضوعی طراحی، برنامه ­ریزی و اجرا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، احسان عامری، مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در خصوص اقدامات این نهاد برای فرهنگ سازی در بازار سرمایه اشاره داشت: این نهاد با برنامه ­ریزی مجموعأ حدود یک هزار و 246 ساعت برنامه آموزشی، تعداد سه هزار و 75 نفر از فعالان و علاقه مندان بازار سرمایه کشور را آموزش داده است که حاصل این تلاش تحقق رقم 64 هزار و 255 نفر ساعت ظرفیت آموزشی در سال 1396 بوده است. از این رقم ظرفیت آموزشی محقق شده حدود 65 درصد به آموزش اشخاص وابسته به اعضا اختصاص داشته است.

عامری در این خصوص افزود: از ابتدای سال جدید هم فعالیت های متنوع آموزشی واحد آموزش کانون طبق سنوات گذشته با سرعت و کیفیت بیشتری در حال انجام است. تغییر ساختمان کانون کارگزاران و اختصاص دو طبقه از ساختمان جدید به فعالیت های آموزشی منجر به افزایش استاندارد محل برگزاری فعالیت های آموزشی کانون کارگزاران شده است. به نظر می رسد تحقق بیش از18 هزار و 500 نفر ساعت ظرفیت آموزشی به صورت حضوری و غیر حضوری در سال 1397 تاکنون، قدم موثری در جهت آموزش و فرهنگ سازی بازار سرمایه بوده است.

مدیر آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار در خصوص ماموریت های این نهاد اعلام داشت: واحد آموزش کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار، به عنوان یکی از متولیان اصلی آموزش در بازار سرمایه کشور سعی بر آن دارد که با آموزش نظام ­مند و با نیازسنجی آموزشی، به افزایش دانش تخصصی اشخاص وابسته به اعضا و سایر علاقه ­مندان، افزایش کیفیت خدمات صنعت کارگزاری و نیز آموزش عمومی به تمام علاقه ­مندان و سرمایه­ گذاری جهت فرهنگ­ سازی، دست یابد .

وی در خصوص اهم فعالیت های این نهاد در راستای پیاده سازی فرهنگ نوین سرمایه گذاری در بازار سرمایه و آموزش های مربوطه در این خصوص اشاره داشت: واحد آموزش کانون در راستای گسترش آموزش نظام ­مند، افزایش دانش تخصصی اشخاص وابسته به اعضا و افزایش کیفیت خدمات صنعت کارگزاری و سایر نهادهای مالی فعالیت های مختلفی را به سرانجام رسانده است که از آن جمله می توان به برگزاری سمینارها و دوره­ های آموزش تخصصی، برگزاری گردهمایی­ های ماهانه با موضوع آخرین تحولات مرتبط با حرفه کارگزاری، برگزاری بازدید از بورس­ های بین المللی، برگزاری دوره های آموزش تخصصی مرتبط با بازار سرمایه، برگزاری دوره ­های آمادگی آزمون گواهینامه­ های حرفه ای بازار سرمایه، برگزاری دوره­ های آموزش حرفه ای گواهی­نامه ­های کاربردی پذیرش سفارش مشتریان کالا،  پذیرش سفارش مشتریان اوراق بهادار،  معامله گر برخط گروهی و  نظارت و کنترل داخلی شرکت های کارگزاری اشاره کرد.

 

وی در پایان متذکر شد: بر اساس نیاز احساس شده در طی چند سال گذشته و در جهت پاسخگویی به حجم درخواست ها و ثبت نام های مخاطبان، سامانه جدید مدیریت آموزشی کانون از هفته گذشته به آدرس sts.seba.ir در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. تمامی متقاضیان به شرکت در فعالیت های آموزشی کانون می توانند با ایجاد پنل کاربری در این سامانه به سهولت فرایند ثبت نام خود را انجام دهند و از حجم عمده دوره‌ها و خدمات آموزشی کانون بر اساس نیاز خود استفاده کنند.

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های کارگزاران و نهادهای مالی