محمدتقی فعالی در کتاب راز ثروت به این موضوع پرداخته است. این کتاب در سال 1397 توسط انتشارات موسسه فرهنگی هنری دین و معنویت آل یاسین در 4 جلد منتشر شده است. عناوین جلدها عبارتند از جلد اول: چگونه ثروتمند شویم؟ جلد دوم: قوانین رزق را بدانیم. جلد سوم: عرفان پول. جلد چهارم: فقیر نمانیم.

ما در جهانی زندگی می کنیم که رسانه ها هر روز کاستی ها را به رخ می کشند و در کنار خود نیازمندان و فقرای متعددی را مشاهده می کنیم. نیازهای بشر روز به روز در حال افزایش و منابع زمین روز به روز در حال کاهش است. محصولات کشاورزی کفاف انسان را نمی دهند. همه می پندارند که طبیعت خست می ورزد و محرومیت جهان را فرا گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، اگر دیدگاه دین درباره ثروت، مذمت باشد و اسلام، غنا را امر پلیدی بداند طبعاً رفتار اقتصاد اسلامی و نیز رفتار اجتماعی مسلمانان متناسب با این دیدگاه شکل می گیرد و در صورتی که دین ثروت را ستایش کرده، فقر را عنصر نکوهیده و پلید معرفی کند، رفتارها هماهنگ با آن متفاوت خواهند بود. یک جامعه فقیر با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کند.

 

در حالی که جامعه با رفع فقر و محرومیت می تواند از بیماریهای فرهنگی و روانی بکاهد و استعدادها را شکوفا سازد. ثروت، همیشه با زشتی ها و زیبایی های متعددی همراه بوده؛ چنان که فقر را آلام و ارزش های متنوعی همراهی می کند.

 

محمدتقی فعالی در کتاب راز ثروت به این موضوع پرداخته است. این کتاب در سال 1397 توسط انتشارات موسسه فرهنگی هنری دین و معنویت آل یاسین در 4 جلد منتشر شده است. عناوین جلدها عبارتند از جلد اول: چگونه ثروتمند شویم؟ جلد دوم: قوانین رزق را بدانیم. جلد سوم: عرفان پول. جلد چهارم: فقیر نمانیم.

 

این کتاب اخیراً به مجموعه کتابهای کتابخانه سازمان بورس و اوراق بهادار افزوده شده است.

این کتابخانه فعالیت خود را از سال 1374 با هدف اطلاع‌رسانی و ارائه خدمات به دانشجویان، اساتید، سرمایه گذاران و سایر علاقمندان آغاز کرد. سیر توسعه و تکمیل منابع طی سال‌های پس از آن در راستای تبدیل این کتابخانه به تخصصی‌ترین مرکز مورد مراجعه محققان و علاقمندان به بازار سرمایه تداوم یافت. ماحصل این تلاش گردآوری بیش از 5516 عنوان کتاب انگلیسی (نسخه چاپی و الکترونیکی)، 4052 عنوان کتاب فارسی، 1689 عنوان پایان‌نامه فارسی و انگلیسی مرتبط با حوزه‌های بازار سرمایه، 64 عنوان نشریه تخصصی و 5605 عنوان مقاله فارسی و انگلیسی در نرم‌افزار جامع کتابخانه شد، همچنین مجموعه نرم افزارهای نور شامل 81 مجموعه آثار نویسندگان برتر اسلام و ایران در دسترس محققان قرار گرفته است. علاقه مندان جهت جستجو در منابع کتابخانه می توانند به سایت http://lib.seo.ir/faces/home.jspx  مراجعه و یا با شماره تلفن های 162-84083161 تماس حاصل نمایند. آدرس کتابخانه : میدان ونک خیابان ملاصدرا نرسیده به پل کردستان پلاک 27 ساختمان شماره 2 سازمان بورس.

 

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرهنگ سرمایه گذاری

test