رشد بیش از 1.5 درصدی امروز آیفکس در حالی اتفاق افتاد که 76 میلیون سهم به ارزش 288 میلیارد ریال در بازار اول و 247 میلیون سهم به ارزش 928 میلیارد ریال در بازار دوم دست‌به‌دست شد و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار به خود اختصاص داد.

شاخص کل فرابورس ایران امروز با پایان دادن به روند کاهشی خود در چند روز اخیر، ضمن تجربه افزایش 30 واحدی در ارتفاع 1910 واحدی ایستاد که این میزان از رشد در پی حمایت 11 واحدی نماد «مارون» و حمایت 7 واحدی نماد تازه‌وارد «کگهر» از این نماگر اتفاق افتاد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، رشد بیش از 1.5 درصدی امروز آیفکس در حالی اتفاق افتاد که 76 میلیون سهم به ارزش 288 میلیارد ریال در بازار اول و 247 میلیون سهم به ارزش 928 میلیارد ریال در بازار دوم دست‌به‌دست شد و نماد «ذوب» بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را در این دو بازار به خود اختصاص داد.

امروز دوشنبه 28 آبان‌ماه معامله‌گران شاهد داد‌و‌ستد‌ بیش از 698 میلیون ورقه بهادار به ارزش 4 هزار و 79 میلیارد و 569 میلیون ریال در مجموع بازار‌های فرابورس ایران بودند که سهم سه تابلو بازار پایه از این میزان حجم و ارزش معاملات به ترتیب 50 و 16 درصد بود.

در بازار پایه همچنین شاهد گشایش نماد معاملاتی «قنقش» متعلق به شرکت قند نقش جهان در تابلو ج این بازار بودیم که هر سهم این شرکت 4359 ریال قیمت خورد.

از طرف دیگر حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و اوراق مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزار‌های نوین مالی امروز به 23 میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از معاملات بیش از 2 هزار و 184 میلیارد ریال بود.

رصد نماد‌های فرابورسی نیز بیانگر آن است که نماد «کگهر» متعلق به سنگ‌آهن گهر زمین امروز بیشترین افزایش قیمت و نماد «غگلستا» متعلق به شیر پاستوریزه پگاه گلستان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند و سه نماد «ذوب»، «شبصیر» و «کگهر» لقب پُربیننده‌ترین نماد‌ها در معاملات امروز را گرفتند.

از رویداد‌های آتی در فرابورس ایران می‌توان به عرضه 16/8 درصد از سهام غیر‌مدیریتی شرکت کشت و صنعت شهداب ناب خراسان در نماد «غشهداب» با قیمت پایه کل بیش از 289 میلیارد ریال در روز چهارشنبه 30 آبان‌ماه اشاره کرد که این عرضه از طریق بازار دوم صورت می‌گیرد.

به‌علاوه، 7.06 درصد از سهام غیر‌مدیریتی شرکت تولیدی گاز لوله در نماد معاملاتی «پلوله» با قیمت پایه کل حدود 96 میلیارد ریال، فردا سه‌شنبه 29 آبان‌ماه در بازار پایه فرابورس ایران عرضه خواهد شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس