فرابورس

امروز سوم آذر‌ماه 97 و در آغاز نخستین هفته کاری ماه جاری بازار پایه شاهد بازگشایی نماد شرکت گسترش صنایع انرژی آذرآب یعنی «فنرژی» در تابلو ج و نماد «فبیرا» متعلق به شرکت بسته‌بندی ایران در تابلو ب این بازار در پی افشای اطلاعات بااهمیت و برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام و نیز جابه‌جایی 285 میلیون سهم به ارزش 621 میلیارد ریال در سه تابلو خود بود.

نخستین روز کاری آذرماه 97 در فرابورس ایران با دست‌به‌دست شدن 740 میلیون ورقه بهادار به ارزش 4 هزار و 333 میلیارد ریال در مجموع بازارها و بازگشایی برخی نماد‌های معاملاتی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، امروز سوم آذر‌ماه 97 و در آغاز نخستین هفته کاری ماه جاری بازار پایه شاهد بازگشایی نماد شرکت گسترش صنایع انرژی آذرآب یعنی «فنرژی» در تابلو ج و نماد «فبیرا» متعلق به شرکت بسته‌بندی ایران در تابلو ب این بازار در پی افشای اطلاعات بااهمیت و برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام و نیز جابه‌جایی 285 میلیون سهم به ارزش 621 میلیارد ریال در سه تابلو خود بود.

به‌علاوه، 440 میلیون سهم به ارزش 2 هزار و 645 میلیارد ریال در مجموع دو بازار اول و دوم میان معامله‌گران دست‌به‌دست شد که نماد تازه‌وارد «کگهر» با حجم معاملات بیش از 192 میلیون سهمی به ارزش بیش از یک هزار و 672 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملاتی را نه تنها در این دو بازار بلکه در میان تمامی نمادهای معاملاتی بازار فرابورس به خود اختصاص داد.

از طرف دیگر مجموع حجم معاملات اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) در بازار ابزار‌های نوین مالی امروز به 14 میلیون ورقه رسید که ارزش این حجم از دادوستد‌ها حدود یک هزار و 66 میلیارد ریال بود.

 دراین بازار نماد معاملاتی اوراق گواهی تسهیلات مسکن آبان ماه 1397 یعنی «تسه9708» امروز با محدودیت دامنه نوسان 5 درصدی قیمت گشایش یافت و هر ورقه آن 572 هزار ریال قیمت خورد. همچنین مدیر عملیات بازار و اعضا فرابورس در پیام ناظر اعلام کرد، مدت اعتبار اوراق تسهیلات مسکنی که در 15 آذر‌ماه 95 صادر شده‌اند در نماد معاملاتی «تسه9509» به منظور نقل و انتقال در 15 آذرماه 97 به اتمام می‌رسد.

در نهایت شاخص کل فرابورس ایران امروز با تجربه افت 43 واحدی در پایان معاملات در ارتفاع 1864 واحدی قرار گرفت و نخستین روز از آخرین ماه پاییز 97 را با افت 2.2 درصدی آغاز کرد. معاملات منفی در نماد‌های «مارون»، «زاگرس» و «میدکو» در مجموع حدود 30 واحد تاثیر منفی بر آیفکس بر جای گذاشتند و حمایت 8 واحدی «کگهر» از این نماگر نیز نتوانست برایند تغییرات شاخص کل را به سمت سبزپوشی تغییر دهد. امروز همچنین نماد‌های «سبزوا» و «زاگرس» به ترتیب بیشترین افزایش و کاهش قیمت را تجربه کردند و سه نماد «کگهر»، «سمگا» و «زاگرس» پربازیدترین نماد‌ها لقب گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس