فرابورس

در بازار ابزارهای نوین مالی شاهد جابه جایی 16 میلیون ورقه در سه ابزار اوراق گواهی تسهیلات مسکن، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق با درآمد ثابت بودیم که ارزش این میزان معاملات بالغ بر 2477 میلیارد ریال بود.

معاملات فرابورس ایران در هجدهمین روز از آذرماه 1397 با تغییر مالکیت 1025 میلیون ورقه به ارزش 5196 میلیارد ریال دنبال شد که از این میزان دادوستد، بازار دوم بیشترین حجم معاملات به میزان 574 میلیون سهم را تجربه کرد و بازار ابزارهای نوین مالی شاهد بیشترین ارزش مبادلات در رقم 2477 میلیارد ریال بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در معاملات یکشنبه فرابورس شاخص کل این بازار افت نزدیک به 20 واحدی را تجربه کرد که عمده بار منفی بر آن از جانب نمادهای «زاگرس»، «هرمز»، «میدکو» و «کگهر» تا سطح حداکثر 4.7 واحد اتفاق افتاد به طوری که تاثیر مثبت 2.6 واحدی ذوب روی آیفکس نیز نتوانست مانع از قرمزپوشی این نماگر شود. بدین ترتیب در پایان معاملات امروز آیفکس در بالاتر از سطح 1838 واحدی قرار گرفت.

در جریان بازار امروز نماد «مادیرا» به دلیل نوسان قیمت بیش از 50 درصد در نماد اصلی متوقف شد. نماد معاملاتی شرکت‌های آلومتک، بیمه آرمان و پالایش نفت لاوان نیز متوقف و در سمت مقابل نماد معاملاتی شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران استان اردبیل و مدیریت انرژی امید تابان هور بازگشایی شدند.

تابلو نمادهایی با بیشترین درصد نوسان قیمت نیز نشان می‌دهد در حالی امروز نمادهای «حخزر»، «کتوکا» و «شتوکا» تا سطح 5 درصد رشد قیمت یافتند که نمادهای «کیمیا»، «شاوان» و «گکوثر» تا نزدیک به 5 درصد با بالاترین افت قیمت روبه‌رو شدند.

در بازار ابزارهای نوین مالی نیز شاهد جابه جایی 16 میلیون ورقه در سه ابزار اوراق گواهی تسهیلات مسکن، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و اوراق با درآمد ثابت بودیم که ارزش این میزان معاملات بالغ بر 2477 میلیارد ریال بود.

در این بازار اغلب اوراق تسهیلات مسکن مورد معامله افت قیمت را تجربه کردند و در بازه قیمتی 283 هزار تا 568 هزار ریال مورد معامله قرار گرفتند.

در میان اوراق با درآمد ثابت نیز «اشاد9» با تغییر مالیکت 285 هزار ورقه از این اوراق به ارزش بیش از 244 میلیارد ریال بالاترین حجم و ارزش معاملات را در اختیار گرفت.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس