شاخص

پارلمان بریتانیا در آخرین ساعات امروز در خصوص طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا(برگزیت) تصمیم گیری می کند در حالی که بازارهای آسیایی و اروپایی شروع معاملات را در نخستین روز هفته در روند منفی به سر بردند.

بازار امروز در پی نگرانی از تصمیم پارلمان بریتانیا در خصوص برگزیت روند احتیاطی را در پیش گرفته است در این میان، دلار آمریکا کماکان در واکنش به آمارهای ناامیدکننده منتشر شده از بازار کار این کشور روندی متزلزل را تجربه می کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، پارلمان بریتانیا در آخرین ساعات امروز در خصوص طرح ترزا می برای خروج از اتحادیه اروپا(برگزیت) تصمیم گیری می کند در حالی که بازارهای آسیایی و اروپایی شروع معاملات را در نخستین روز هفته در روند منفی به سر بردند.

افت 0.7 درصدی شاخص فوتسی لندن و کاهش 1.1 درصدی شاخص داکس آلمان در حالی به ثبت رسید که کک فرانسه نیز یک درصد افت را به ثبت رساند.

این در حالی است که، انتشار گزارش‌ های بازار کار آمریکا و نتایج ضعیف‌ آمار اقتصادی، دلار این کشور را در برابر ارزهای مطرح جهان به شدت تضعیف کرد.

 ارقام مربوط به دستمزد ساعتی و تعداد مشاغل ایجاد شده در ماه نوامبر بسیار ضعیف‌تر از پیش‌بینی ها بود و همین امر منجر به کاهش قیمت دلار آمریکا تا معاملات امروز در بازار ارز جهانی شد.

اما در بریتانیا، با توجه به مخالفت برخی از احزاب با طرح برگزیت و اختلاف نظر در درون حزب حاکم، احتمال عدم تصویب طرح ترزا می در پارلمان وجود دارد.

در بازارهای آسیایی نیز روند کاهشی شاخص ها به چشم می خورد و شانگهای چین با کاهش 0.6 درصدی رو به رو شد. اس اند پی استرالیا 2.2 درصد منفی شد و شاخص اصلی بورس کره جنوبی نیز روند نزولی یک درصدی را تجربه کرد.

در ژاپن، شاخص نیکی افت 2.1 درصدی داشت در حالی که آمارهای این کشور نیز نشان دهنده این است که در چهار ماهه سوم اوضاع اقتصادی در این کشور نسبت به چهارسال گذشته وخیم تر بوده است .

 

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل