نفت

میزان پالایش نفت چین در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر کاهش داشت و این نشان داد که تقاضا برای نفت در دومین اقتصاد بزرگ جهان تضعیف شده است. البته این رقم همچنان 2.9 درصد بالاتر از رقم مدت مشابه سال گذشته بود.

قیمت نفت در معاملات روز جمعه در بازارهای جهانی با افت شدید همراه شد در حالی که بازارهای آمریکا با روند نزولی شاخص ها معاملات هفتگی را خاتمه دادند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، شاخص ها در بورس آمریکا روز جمعه به طور کلی افت داشت. این در حالی بود که میزان خرده فروشی چین در ماه نوامبر ضعیف ترین رشد را از سال 2003 تاکنون پشت سر گذاشت و میزان تولیدات صنعتی این کشور کمترین رشد را در طی حدود سه سال گذشته تجربه کرد.

بر اساس این گزارش، میزان پالایش نفت چین در ماه نوامبر نسبت به ماه اکتبر کاهش داشت و این نشان داد که تقاضا برای نفت در دومین اقتصاد بزرگ جهان تضعیف شده است. البته این رقم همچنان 2.9 درصد بالاتر از رقم مدت مشابه سال گذشته بود.

به این ترتیب، قیمت نفت وست تگزاس با افت 2.5 درصدی به هر بشکه 51 دلار و 23 سنت رسید و قیمت نفت برنت با کاهش 1.8 درصدی هر بشکه 60دلار و 30سنت معامله شد

در بازار طلا قیمت هر اونس از این فلز با کاهش 0.4 درصدی هر اونس یک هزار و 242 دلار داد و ستد شد.

در بازار فلزات اساسی، قیمت آلومینیوم به هر تن یک هزار و 925 دلار رسید. مس لندن نیز معادل هر تن 6 هزار و 141 دلار مبادله شد. هر تن سرب یک هزار و 954 دلار و هر تن نیکل 11 هزار و 37 دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن 19 هزار و 377 دلار رسید و هر تن روی دو هزار و 537 دلار مبادله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل