بلومبرگ

خبرگزاری بلومبرگ منتخب عکس های خبری هفته گذشته کاری را منتشر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، از اعلام مجرمیت وکیل شخصی دونالد ترامپ تا مصائب ترزا می در مسیر برگزیت و مشکلات پیش روی برند هوآوی، مهم ترین اخبار هفته گذشته کاری در جهان را شامل می شوند .

مایکل کوهن، وکیل شخصی دونالد ترامپ، در حال ورود به دادگاه فدرال آمریکا در نیویورک به همراه خانواده. کوهن به سه سال حبس، پرداخت جریمه 600 هزار دلاری و بازگرداندن مبلغ 1.4 میلیون دلار محکوم شد.

مایکل کوهن در جریان مبارزات انتخاباتی به دو زن حق ‌السکوت داده بود. این زنان در ازای گرفتن پول قبول کردند که روابط خود را با رئیس جمهور آمریکا فاش نکنند و درباره این موضوع در جریان مبارزات انتخاباتی سکوت کنند. این موضوع موجب شد تا مایکل کوهن که به نمایندگی از دونالد ترامپ این پول را پرداخت کرده بود، به ۳۶ ماه زندان محکوم شود.

پلیس ضدشورش فرانسه نزدیک فروشگاه کارتیر در حال ممانعت از پیش روی نیروهای معترض معروف به جلیقه زردها شدند. رئیس جمهور فرانسه در حدود 90 هزار مامور را در سراسر کشور به حالت آماده باش در آورده است . از این میان، 8 هزار نفر در پاریس در حال مبارزه با جلیقه زردها هستند تا از بروز خشونت علیه مردم عادی جلوگیری کنند.

کمپین مخالفان برگزیت با گردهم آیی در خیابان های لندن در نزدیکی پارلمان این کشور سعی در نشان دادن خشم خود از تصمیم نخست وزیر این کشور ترزا می دارند. نخست وزیر بریتانیا در ملاقاتی با رهبران اروپا در اجلاس بروکسل در تاریخ 13 دسامبر سال جاری به دنبال راهکارهای مختلف برای طرح برگزیت بود تا بتواند این طرح را با رأی مثبت از پارلمان خارج کند.

عابری در حال عبور از کنار تبلیغات محیطی تلفن هوشمند میت 20 شرکت هوآوی در پکن. چین با دستگیری مدیرعامل شرکت هوآوی توسط مقامات کانادا اعلام داشت که محصولات کانادایی را تحریم می کند. برپایی کمپین های مردمی در چین و تحریم استفاده از تلفن های همراه اپل و استفاده از برند هوآی یکی از تلاش های مردم این کشور برای نشان دادن خشم خود از دستگیری مدیر عامل برند هوآوی توسط دولت ونکوور بوده است.

دختر بچه ای به نام آندرا در حال گذران زندگی در کنار خیابان های کاراکاس . ونزوئلا با معضلی به نام کودکان خیابانی رو به رو شده است. کودکانی که در کنار خیابان های کاراکاس به گدایی، شستن ماشین و حمل بار مشتریان فروشگاه ها مشغول هستند تا در ازای این خدمات هزینه ای را برای گذران زندگی خود دریافت کنند. تعداد این کودکان با وخامت اوضاع اقتصادی در این کشور رو به افزایش است . این برای نخستین بار است که خیابانهای کاراکاس شاهد بروز چنین معضل اجتماعی شده است که ناشی از فقر و مشکلات اقتصادی خانواده ها است.

عابران در حال عبور از کنار مجسمه "دختر شجاع و بی باک" که در نزدیکی ورودی بورس اوراق بهادار نیویورک در این کشور بنا شده است. این مجسمه برنزی در سال 2017 در نزدیکی بورس این کشور بنا شده است که هدف آن، نشان دادن قدرت زنان حتی در مسائل اقتصادی است. این مجسمه در مارچ سال 2017 میلادی توسط مشاوران جهانی بوستون استیت استریت رونمایی شده است تا بدین وسیله خواستار حضور موثر زنان در بدنه هیأت مدیره شرت های بزرگ در اقتصاد آمریکا باشد .

نجیب رازک، نخست وزیر سابق مالزی در حال ترک کردن دادگاه عالی در کوآلالامپور. نجیب رازک و آرول کاندا، مدیر عامل شرکت توسعه سرمایه گذاری و استراتژی 1MDB در این کشور متهم به نقش داشتن در دستکاری در گزارش های حسابداری این شرکت سرمایه گذاری شده اند .

صدراعظم آلمان آنگلا مرکل در حال تبریک به رهبر جدید حزب مسیحیان دموکرات آنگرت کرامپ کارنبوئر است که در کارزار انتخاباتی این حزب توانست به جای مرکل با اکثریت آرا انتخاب شود.

یک مرغداری در ایالت وینیپگ در کانادا. وزیر کشاورزی کانادا با فراخواندن عده ای مرغداران در ماه نوامبر از توافق جدید با آمریکا در زمینه افزایش میزان صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری در قالب توافق usmca خبر داد.

ترزا می، در حال بازگشت به خانه شماره 10 در خیابان داونینگ در لندن باخیالی آسوده از کارزار چانه زنی در خصوص برگزیت. قانون گذاران و نمایندگان حزب محافظه کار با رأی گیری حاضر به طرح مجدد برگزیت شدند و به این ترتیب جایگاه نخست وزیری وی فعلا تثبیت شده است.

ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا در کنفرانسی خبری با حضور خبرنگاران خارجی در رم اعلام داشت دولت پوپولیست فعلی ایتالیا هیچ برنامه ای برای خروج ایتالیا از حوزه یورو و اتحادیه اروپا ندارد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل