فرابورس

نماد «زکشت» امروز بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد و نماد «مادیرا» که در کنار دو نماد «ذوب» و «سمگا» عنوان پُربیینده‌ترین نماد در معاملات امروز را یدک می‌کشد، شاهد بیشترین کاهش قیمت بود.

معاملات اوراق بهادار در مجموع بازارهای فرابورس ایران امروز یکشنبه 25 آذرماه 97 با دست‌به‌دست شدن 636 میلیون و 716 هزار ورقه به ارزش بیش از ]ihv هزار و 574 میلیارد ریال در بیش از 91 هزار نوبت معاملاتی میان معامله‌گران به پایان رسید که به معنی افزایش 28 درصدی ارزش معاملات روز جاری در مقایسه با روز گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، بررسی معاملات بازار سهام در پایان این روز معاملاتی بیانگر معامله 137 میلیون سهم به ارزش 603 میلیارد ریال در بازار اول و دادوستد 263 میلیون سهم به ارزش 937 میلیارد ریال در بازار دوم است که نماد «سمگا» با ارزش معاملات افزون بر 285 میلیارد ریال و نماد «ذوب» با حجم معاملات به میزان بیش از 100 میلیون سهم به ترتیب بیشترین ارزش و حجم معاملاتی را در این دو بازار از آن خود کردند.

به‌علاوه، بازار پایه امروز میزبان جابه‌جایی 212 میلیون سهم به ارزش 566 میلیارد ریال بود.

از طرف دیگر در بازار ابزارهای نوین مالی که اوراق بدهی، اوراق تسهیلات مسکن و صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) معامله می‌شوند، امروز 24 میلیون ورقه به ارزش 2 هزار و 469 میلیارد ریال معامله شد که نماد «اخزا708» با ثبت ارزش معاملاتی به میزان بیش از 155 میلیارد ریال، بیشترین ارزش معاملاتی در این بازار را به خود اختصاص داد.

شاخص کل نیز امروز پس از افت 15 واحدی در سطح 1826 واحدی قرار گرفت که نمادهای «ذوب»، «میدکو» و «کگهر» با اهرم منفی تا سقف 8 واحدی بیشترین سهم را در کاهش امروز این نماگر بر جای گذاشتند.

همچنین نماد «زکشت» امروز بیشترین افزایش قیمت را تجربه کرد و نماد «مادیرا» که در کنار دو نماد «ذوب» و «سمگا» عنوان پُربیینده‌ترین نماد در معاملات امروز را یدک می‌کشد، شاهد بیشترین کاهش قیمت بود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس