بازارجهانی

بازارهای آسیایی در شروع ساعات معاملاتی نخستین روز کاری هفته با افزایش همراه شدند .

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، سرمایه گذاران در انتظار نخستین جرقه های امیدوارکننده در روابط تجاری آمریکا و چین هستند تا بتوانند این روزنه را سرآغازی برای رشد اقتصاد جهانی ارزیابی کنند.

بر اساس این گزارش، شاخص آسیا پاسفیک با رشد 0.2 درصدی رو به رو شد و شاخص بلوچیپ و شانگهای بورس چین با افت 0.3 درصدی رو به رو شدند و کمی از افت روزهای گذشته را بهبود بخشیدند.

شاخص نیکی ژاپن در این میان با افزایش 0.6 درصدی همراه شد و شاخص های آتی آمریکا با تغییر مثبت 0.3 درصدی همراه شدند.

بازارهای اروپایی با اندک تغییراتی معاملات امروز را آغاز کردند در حالی که تغییرات بسیار اندکی در شاخص فوتسی لندن و کک فرانسه به ثبت رسید. داکس آلمان نیز کمی افزایشی شد.

شاخص آسیا پاسفیک به عنوان یکی از بزرگترین شاخص های جهانی که در حدود 47 بازار را رصد می کند، امروز با افزایش نسبی رو به رو شد در حالی که روز جمعه با بیشترین میزان کاهش در پی نگرانی از کاهش رشد اقتصادی اروپا و چین همراه بوده است.

به این ترتیب، رشد اقتصادی چین در چهار ماهه اخیر در این کشور شتاب گرفت. در حالی که کمپین دولتی این کشور سعی در جذب سرمایه گذاری خارجی دارد تا بتواند با افزایش تولیدات و سرمایه گذاری ها، رونق اقتصادی را به کشور بازگرداند.

سرمایه گذاران بیشترین توجه خود را به سخنرانی رئیس جمهور چین در مراسم بزرگداشت چهلمین سال اصلاحات ساختاری این کشور دارند که فردا برگزار می شود.

ونگ شنسن، تحلیل گر موسسه تحقیقاتی توکای توکیو در این خصوص اظهار داشت: به نظر میرسد بازارهای جهانی برای عملکرد بهتر نیاز به یک حمایت قوی دارند. اعتماد بازار به واسطه رشد اقتصاد جهانی افزایش می یابد. به این ترتیب انتظارات بازار با رشد اقتصاد جهانی برآورده می شود و می تواند یک حامی قوی برای بازار باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل