فرابورس

بازار اول و سوم فرابورس ایران در تاریخ 24 و 25 دی‌ماه 1397 میزبان دو عرضه عمده سهام کنترلی مربوط به شرکت‌های پتروشیمی غدیر و توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، دوشنبه 24 دی‌ماه تعداد 9800 سهم معادل 98 درصد از سهام شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب (سهامی عام) از سوی موسسه مجمع جهانی اهل بیت (ع) به طور یکجا و شرایطی از طریق عرضه در بازار سوم فرابورس به فروش می‌رسد.

قیمت پایه هر سهم این شرکت برای فروش 2 میلیون و 50 هزار ریال تعیین شده که بدین ترتیب قیمت پایه کل این عرضه 20 میلیارد و 90 میلیون ریال است. خریداران نیز باید مبلغ 2 میلیارد و 9 میلیون ریال را به عنوان سپرده حضور در رقابت بپردازند.

کارگزاری عرضه‌کننده 98 درصد از سهام شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب، شرکت کارگزاری صبا جهاد بوده و موضوع فعالیت این شرکت ایجاد، تاسیس و تصدی واحدهای تولیدی و صنعتی، بازرگانی، خدمانی و نیز مبادرت به هرگونه عملیات بازرگانی، خرید و فروش کالا و سهام در داخل و خارج از کشور و هرگونه عملیات خدماتی IT و ... است. سهامداران عمده با قید تعداد سهام شرکت توسعه و سرمایه‌گذاری مجاب نیز به ترتیب موسسه مجمع جهانی اهل بیت با دارا بودن 9800 سهم این شرکت، آقایان محمدرضا رستمی، یحیی آل‌اسحاق، سید بهاالدین حسینی هاشمی و محمدعلی وطنی هر کدام با تعداد 50 سهم هستند.

بازار اول میزبان عرضه عمده «شغدیر»

از سوی دیگر شرکت خدمات مدیریت صبا تامین به وکالت از طرف شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین در نظر دارد 67.56 درصد از سهام شرکت پتروشیمی غدیر را به طور عمده و نقد یا نقد و اقساط از طریق عرضه در بازار اول فرابورس به فروش برساند. تاریخ این عرضه سه‌شنبه 25 دی‌ماه و قیمت پایه هر سهم نیز 19 هزار و 478 ریال تعیین شده است. کارگزار عرضه‌کننده این بلوک شرکت کارگزاری صبا تامین و تعداد سهامی که عرضه می‌شود به تعداد 878 میلیون و 348 هزار و 614 سهم است. خریداران برای حضور در رقابت خرید این بلوک نیز باید 10 درصد از قیمت پایه کل این عرضه را بپردازند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس