بازار دارایی

بازار دارایی فکری فرابورس در جدیدترین معامله خود شاهد فروش یک اختراع دیگر تحت عنوان «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی برای کاهش کلسترول بدن» به ارزش ۹ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال بود تا بدین ترتیب هفتمین اختراع از درگاه این بازار به فروش برسد

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، به نقل از فرابورس ایران، از آغاز راه‌اندازی بازار دارایی فکری از خرداد سال ۱۳۹۳ تا کنون در مجموع ۱۱ اختراع، طرح صنعتی و علامت تجاری از مسیر این بازار به «فروش قطعی» رسیده یا «مجوز بهره‌برداری از آن برای مدت معین» صادر شده است که ارزش معاملات این بازار رقمی نزدیک به ۸۲ میلیارد ریال است.

در حال حاضر فهرست عرضه‌های این بازار به ۲۹۹ دارایی فکری اعم از ۲۸۶ اختراع، ۱۰ طرح صنعتی و ۳ علامت تجاری در صنایع مختلف همچون شیمیایی و پلیمر، سلامت، تجهیزات پزشکی، مواد غذایی، رنگ و رزین، لوازم خانگی، صنایع دارویی و ... رسیده است و در این مسیر چندین مشاوره عرضه اعم شرکت‌های تامین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری و کارگزاری با این بازار همکاری می‌کنند.

اختراعات فروخته شده در این بازار علاوه بر آخرین معامله آن که در تاریخ ۲۴ آذرماه ۱۳۹۷ رقم خورد، شامل «استارتر هوشمند دیجیتال ضد سرقت خودرو»، «فیلتر شیکونین جاذب مواد مضر و سرطان‌زای دود سیگار»، «ساخت دستگاه ظرفشویی با سیستم AIR JET»، «ترازوی سلامتی و غذایی رژیمی هوشمند»، «بدن خشک‌کن سقفی» و «فرایند تولید سوسیس وکالباس بدون نیتریت و بدون میکروارگانیسم از ماهی» است که ارزش معاملات این اختراعات ۵۲ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال است.

در عین حال در این بازار دو طرح صنعتی «باربند نرم خودرو» و «لیوان ساده استوانه‌ایی» به ارزش سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال فروخته شده و در نهایت دو علامت تجاری FINSTARS و SHEMSHAD نیز به ارزش مجموع ۱۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال به فروش قطعی رسیده‌اند.

در این میان در آخرین معامله این بازار مشاور عرضه اختراع «تولید ماست غنی‌شده با استرول‌های گیاهی برای کاهش کلسترول بدن» کارگزاری سهم آشنا بود که پیش از این نیز توانسته معامله دو اختراع، یک طرح صنعتی و یک علامت تجاری را به ارزش مجموع ۳۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بازار دارایی فکری فرابورس با موفقیت به انجام برساند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس