شاخص جهانی

بازارهای آسیایی در پی افت شبانه شاخص های آمریکا، روند منفی را در پیش گرفتند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، کاهش رشد اقتصادی دنیا و رکود اقتصادی همزمان با رشد بهره دلار موجب شد تا شاخص داوجونز در معاملات شبانه با افت بیش از ۲ درصدی مواجه شود و به این ترتیب، شاخص های آسیایی نیز در مدار منفی سقوط کردند.

بر اساس این گزارش، شاخص آسیا پاسفیک با افت بیش از ۰.۳ درصدی همراه شد در حالی که نیکی ژاپن در ابتدای ساعات معاملاتی ۱.۲ درصد روند نزولی را از آن خود کرد.

در این بین، شاخص ها در بازار چین شروع معاملات را در محدوده منفی آغاز کردند. در حالی که شاخص بلوچیپ این کشور معاملات را با افت ۰.۳ درصدی آغاز کرد و هنگ کنگ هم روند بدون نوسان شاخص اصلی را در معاملات به ثبت رساند. در این بین اس اند پی استرالیا نیز ۰.۸ درصد افت کرد.

سقوط بیش از حد انتظار شاخص های آمریکا در معاملات شبانه موجب افت ۲.۰۸ درصدی شاخص اس اند پی شد و به این ترتیب افت ۱۶ درصدی رانسبت به ۲۹ ژانویه سال جاری از آن خود کرد.

شاخص نزدک نیز با افت ۲.۲ درصدی همراه شد در حالی که قیمت سهام شرکت آمازون به عنوان یکی از سهام ممتاز در بازار آمریکا با افت شبانه، در کل، از ابتدای سال با افت ۴.۵ درصدی قیمت سهام رو به رو شد .

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل