تالار

شاخص کل در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲۷ آذر ماه ۹۷ به رقم ۱۵۹ هزار و ۱۴۶ واحد رسید و شاخص کل هم ‌وزن عدد ۲۶هزار و ۹۶۲ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز رقم ۱۷۰ هزار و ۵۸۱ واحد را ثبت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران بیش از ۳۱۶ میلیارد تومان بود که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و ۵۳ میلیون سهم  و اوراق مالی قابل معامله طی ۹۲ هزار و ۶۶۲ نوبت داد و ستد بود.

شاخص بازار اول به رقم ۱۱۶ هزار و ۷۵۷ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز با کاهش ۲۰۴۸ واحدی عدد ۳۱۹  هزار و ۳۸۷ واحد را به نمایش گذاشت. امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با کاهش یک واحدی بر روی رقم یک هزار و ۸۰۸ واحد متوقف شد.

امروز گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۵۲ واحد،بانک صادرات با ۴۴ واحد و فولاد خوزستان با ۳۹ واحد افزایش بیشترین تاثیرمثبت و در مقابل شرکت‌ های پالایش نفت اصفهان با ۸۳واحد، پالایش نفت تهران با ۷۷ واحد و پالایش نفت بندرعباس با ۷۵ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه نماگر ثبت کردند.

همچنین شرکت‌های ذغال‌سنگ نوین طبس، گروه دارویی سبحان، صنایع سیمان دشتستان، نوسازی ساختمان تهران، فرابورس ایران، محورسازان ایران‌خودرو، فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال، سرمایه‌گذاری مسکن الوند، گروه صنعتی بارز، مهندسی نصیرماشین و حق تقدم خرید سهام آن، بیمه تعاون، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های پالایش نفت تبریز، پارس‌مینو، قند شیرین خراسان، درخشان تهران، سرمایه‌گذاری صنعت بیمه، بانک تجارت، سایپادیزل، متوقف شدند.

نمادهای خودرویی قرمز شدند اما یکی از پرمعامله‌ترین نمادها بودند و صف فروش را نیز تجربه کردند. با این  گروه محصولات شیمیایی و نفتی‌ها نیز اکثرا با کاهش قیمت مواجه شدند.

شاخص بورس در روزهای اخیر تحت تاثیر کاهش قیمت نفت، افت بهای ارزهای خارجی، بروز موضوع صادرات محصولات برخی شرکت ها و همچنین کاهش نرخ کامودیتی ها (مواد پایه و معدنی) قرار دارد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس اوراق بهادار