فرابورس

هم‌زمان با درج «بزاگرس» در بازار دوم شاهد درج شرکت مجتمع گوشت مرغ ماهان در نماد «زماهان» بودیم.‏ بدین ترتیب این دو شرکت تازه‌ درج شده در بازار دوم فرابورس ایران در صف عرضه اولیه‌ قرار گرفتند.‏

بیست‌وهفتم آذر ۹۷ دو شرکت جدید پس از احراز همه شرایط پذیرش به عنوان یکصدوشش و یکصدوهفتمین شرکت در بازار دوم فرابورس درج نماد شدند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر که در ۲۷ خردادماه جاری در گروه عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم و زیرگروه تولید انتقال و توزیع برق در بازار دوم فرابورس پذیرش شده بود، ۲۷ آذرماه در نماد «بزاگرس» درج شد.

در حال حاضر سرمایه این شرکت که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به سازمان اقتصادی کوثر است، ۳۰۰۰ میلیارد ریال است.

در امیدنامه شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر فعالیت اصلی «بزاگرس» تولید و فروش انرژی برق به اشخاص حقیقی و حقوقی در داخل و یا خارج از کشور و انجام تمامی فعالیت‌های بازرگانی برق و سایر حامل‌های انرژی عنوان شده است.

هم‌زمان با درج «بزاگرس» در بازار دوم شاهد درج شرکت مجتمع گوشت مرغ ماهان در نماد «زماهان» بودیم.

این شرکت که در گروه زراعت و خدمات وابسته و زیرگروه پرورش طیور قرار گرفته است در حال حاضر سرمایه ثبت‌شده به مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال دارد که سرمایه آن در سال ۱۳۹۶ طی هشتمین مرحله افزایش سرمایه به این رقم رسیده است.

سهامدار عمده مجتمع گوشت مرغ ماهان، شرکت سرمایه‌گذاری کشاورزی کوثر با دارا بودن ۹۹.۹۹ درصد از سهام این شرکت است.

بدین ترتیب این دو شرکت تازه‌ درج شده در بازار دوم فرابورس ایران در صف عرضه اولیه‌ قرار گرفتند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های فرابورس