جرومی پاول

دونالد ترامپ قصد دارد تا رئیس بانک مرکزی این کشور را به دلیل تبعیت نکردن از نظرات خود، اخراج کند.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، دونالد ترامپ درصدد است تا جرومی پاول را به دلیل آنچه عمل نکردن به توصیه های وی عنوان شده است از ریاست فدرال رزرو برکنار کند.

پافشاری جرومی پاول به افزایش نرخ بهره علیرغم تمایل رئیس جمهور آمریکا، در هفته گذشته منجر شد تا فدرال رزرو در بیانیه ای رسمی افزایش نرخ بهره را اعلام کند.

یک منبع آگاه در این خصوص گفت: ترامپ از هفته های گذشته بارها در خصوص اخراج رئیس فدرال رزرو صحبت کرده است و به دنبال راهکاری برای این کار است.

سخنگوی کاخ سفید تا به حال هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده است.

نرخ بهره در روز چهارشنبه برای چهارمین بار در سال ۲۰۱۸ افزایش داده شد و بانک مرکزی اعلام داشت افزایش نرخ بهره در آینده نیز به صورت تدریجی اتفاق خواهد افتاد.

به این ترتیب، بازارهای جهانی باید در انتظار روزهای خوش همچنان روزگار بگذرانند و با صف های طویل فروش رو به رو خواهند شد.

این رویکرد فدرال رزرو آمریکا موجب شد شاخص داوجونز بدترین هفته معاملاتی را نسبت به سال ۲۰۰۸ میلادی تجربه کند در حالی که نزدک تماما در بازار خرسی فرو رفته است.

تحلیل گران معتقدند هر گونه واکنش ترامپ بر علیه جرومی پاول می تواند استقلال این نهاد مالی را تضعیف کند.

به این ترتیب، بازار نفت نیز شاهد افت قیمت این کالا بود. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با کاهش ۱.۵ درصدی به هر بشکه ۵۳ دلار و ۵۰ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس نیز با کاهش ۱۰۲ درصدی به هر بشکه ۴۵ دلار و ۴۱ سنت رسید.

قیمت طلا در بازارهای جهانی نیز با کاهش ۰.۶ درصدی به هر اونس یک هزار و ۲۵۹ دلار رسید.

در بازار فلزات اساسی، قیمت آلومینیوم به هر تن یک هزار و ۹۰۸ دلار رسید. مس لندن نیز معادل هر تن ۵ هزار و ۹۷۵ دلار مبادله شد. هر تن سرب یک هزار و ۹۶۲ دلار و هر تن نیکل ۱۰ هزار و ۸۷۲ دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن ۱۹ هزار و ۳۹۲ دلار رسید و هر تن روی دو هزار و ۴۹۷ دلار مبادله شد

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل