تقابل

رابطه دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده و اتحادیه اروپا در سالی که گذشت رابطه‌ای پر فراز و نشیب بود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از یورونیوز؛ انتقادها به ترامپ در ۲۰۱۸ اوج گرفت. رئیس‌جمهور ایالات متحده در مراسم یادبود قربانیان جنگ جهانی اول در پاریس شرکت کرد اما از شرکت در مراسم جان باختگان جنگ آمریکا در فرانسه طفره رفت... گرچه بدی هوا را علت این کار عنوان کردند اما ترامپ به بی‌احترامی به سربازان متهم شد.

فرانسه و آلمان در سال ۲۰۱۸ همچنان بر تأسیس ارتش اروپایی اصرار ورزیدند درحالیکه امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد اروپا باید وابستگی‌اش را به دیگران قطع کند.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه‌ گفت: ما باید از خودمان در برابر چین، روسیه و حتی ایالات متحده محافظت کنیم. ترامپ مدعی شد این کار یک اهانت است. با این حال به نظر می‌رسید میانه ماکرون و ترامپ هنوز خوب است. حتی به نظر می‌رسید دیدار ماکرون از کاخ سفید آغاز یک رابطه دوستانه در حال شکوفایی است.

سیاست ترامپ در مقدم بودن آمریکا سبب شد در اروپا جرقه‌های ناخرسندی پدیدار شود. بعد از مالیات بستن بر واردات فلزات اروپایی صحبت از جنگ تجاری هم شد.

ترامپ گفت: اتحادیه اروپا در زمینه تجاری با ایالات متحده خیلی بد تا کرده، با کارگران ما خیلی بد تا کردند. » دونالد توسک، رئیس شورای اروپا گفت: «فکر می‌کنم با دوستان اینچنینی دیگر دشمن نمی‌خواهیم. اروپا هم با وضع تعرفه های تازه گمرکی بر کالاهای آمریکایی نظیر موتورسیلکت مقابله به مثل کرد.

ترامپ تهدید کرد که تعرفه‌های بیشتری اعمال خواهد کرد اینجا بود که یونکر راهی کاخ سفید شد تا اوضاع را آرام‌ کند. یونکر پس از دیدار با ترامپ گفت: می‌خواستم امروز به توافق برسیم که رسیدیم.  تعرفه‌های بیشتر در کار نخواهد بود و تعرفه های فعلی فولاد و آلومینیوم بازنگری می‌شود. اتحادیه اروپا امیدوار است در سال ۲۰۱۹ چالش‌های کمتری با آمریکا داشته باشد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل