اپل

قیمت سهام شرکت اپل سال جدید میلادی را با تجربه ای تلخ آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، قیمت سهام اپل در آخرین ساعات معاملاتی روز پنجشنبه با افت شدید ۱۰ درصدی همراه شد و بازار آمریکا را با یک سقوط چشمگیر همراه کرد.

بر اساس این گزارش، همبستگی مردم چین و شرکت در کمپین های حمایت از برند هوآوی و نخریدن گوشی های اپل، موجب افت میزان فروش اپل در کشور چین شده است.

به این ترتیب، دولت چین به ادارات دولتی و خصوصی دستور داده است به کارمندانی که قصد خرید گوشی های هوآوی دارند تسهیلات خاصی ارائه کند و هر کارمندی که گوشی اپل دارد را متعاقبا جریمه کند.

به این ترتیب، کمپین های مردمی برای حمایت از برند هوآوی در این کشور موجب شد محبوبیت اپل در این کشور به شدت کاهش یابد.

این در حالی است که، تعطیلات کریسمس و سال نوی میلادی و فصل خرید هدیه های سال نو موجب شده است میزان خرید هوآوی نسبت به اپل در کشور چین پیشی بگیرد و اپل را با افت قیمت سهام همراه کند.

در بازار آمریکا، این روند موجب شد قیمت سهام اپل بیشترین افت در یک روز معاملاتی را در مقایسه با ۶ سال گذشته به ثبت برساند و ارزش سهام این شرکت تنها در یک روز به کمتر از ۷۰۰ میلیارد دلار رسید. در حالی که  ارزش بازار این شرکت در ماه اکتبر در روزهای اوج معاملاتی به ۱.۱ هزار میلیارد دلار رسیده بود.

درآمد این شرکت نیز در مقایسه با ۱۲ سال گذشته برای نخستین بار با مرز تهدید رو به رو شده بود. اقتصاددانان آمریکا معتقدند که شاید مذاکرات صلح آمیز تجاری میان آمریکا و چین بتواند کمی بازارهای هر دو کشور را به تعادل برساند اما این روند به این بستگی دارد که هر دو کشور چه پیش شرط هایی را برای رسیدن به این توافق تجاری وضع کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل