شهاب الدین شمس

مدیرعامل سرمایه گذاری دانایان پارس، روند کلی برگزاری نمایشگاه بورس ، بانک و بیمه را به لحاظ کمی و کیفی در دوره های اخیر رو به رشد توصیف کرد و گفت: این نمایشگاه تخصصی توانسته است به تدریج جایگاه مناسبی در فضای رسانه ای کشور پیدا کند.

شهاب الدین شمس در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) اظهار داشت: با رسانه ای شدن دستاوردهای نمایشگاه و معرفی مفاهیم بازار به زبان ساده، ارتباط دو سویه ای با عامه مردم نیز در حال شکل گیری است که این تحول به نوبه خود فرهنگ سازی در بازار سرمایه را تسهیل خواهد کرد. این اتفاق از  فاینکس ۲۰۱۸ پررنگ تر شده و انتظار می رود در۲۰۱۹ هم تقویت شود.

وی افزود: مسایل متعددی در شکل گیری یک نمایشگاه موفق دخیل است؛ از جمله زمان بندی و هماهنگی های اداری باعث شده  افت و خیزهایی در عملکردهای نمایشگاه از نظر تعداد بازدیدکننده داشته باشیم ولی در مجموع، نمایشگاه  از نظر ایجاد و اجرا هر سال بهتر از سال قبل از آن بوده و به اهداف کلی خود نیز نزدیک تر شده است.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه اقتصادی بودن یک نمایشگاه بستگی زیادی به شرایط و زمان و کیفیت برگزاری آن دارد، ابراز داشت: موفقیت و بالندگی رویدادی در این وسعت، نیاز به هماهنگی نزدیک مراکز برگزارکننده، نهادهای بازار و مجموعه رسانه ها دارد وگرنه میزان دستیابی به اهداف آن تکاپوی هزینه ها را نخواهد داد.

شمس با اشاره به اینکه هم اکنون نمایشگاه بورس، بانک و بیمه از بعد تبلیغاتی و رسانه ای هم دارد به بلوغ می رسد، افزود: امیدواریم امسال نمایشگاه جهش تازه ای را تجربه کند؛ همان گونه که نمایشگاه ۲۰۱۸ هم نسبت به سال قبل از خود واقعا متفاوت بود.

وی اظهار داشت: به هر حال هر صنف برای خود یک نمایشگاه دارد و فاینکس هم نمایشگاه صنفی  و محل تعامل و ارائه ایده های اهالی بازار سرمایه است که سعی می کند به طور سالانه دستاوردهای خود را در آنجا ارائه دهد. این فضای تعاملی در فاینکس ۲۰۱۸  ایجاد شد و امسال هم انتظار می رود این رویداد به نحو مطلوب رخ دهد.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به اینکه اهداف تمام نمایشگاه ها چندگانه است، توضیح داد: توسعه ارتباط با مخاطب عام، تقویت همکاری ها در داخل صنف و ارتقای ارتباطات نوین با کسب و کارهای پیرامونی، از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه است.  ضمن اینکه از دیدگاه دیگر، به هر حال یکی از کارکردهای مهم نمایشگاه ها ارائه نوآوری های هر صنعت است.  

شمس اظهار داشت: نمایشگاه  سال گذشته در بعد فرهنگ سازی عام هم به نسبت نمایشگا ه های قبلی پررنگ تر عمل کرده است و سعی دارد مخاطب خود را از میان سطوح سنی و طبقات مختلف اجتماعی پیدا کند؛ بنابراین می توان گفت فاینکس ۲۰۱۸ به لحاظ این کارکرد نیز جهش هایی را نسبت به سال های قبل تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه صنعت مالی ما در کشور - چه از نظر ابزار و چه از نظر مقررات و بسترسازی - جوان و نوپا است،  افزود:  هر روز ایده های جدید بسیاری در این صنعت متبلور می شود که محل معرفی و مخاطب یابی و بلوغ  این ایده ها نمایشگاه است؛  ضمن اینکه توسعه فین تک ها و توجه نمایشگاه به این موضوع می تواند کمک کند تا ارایه نوآوری ها پررنگ تر و قوی تر صورت گیرد.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که این مهم به تدریج جایگاه واقعی خود را پیدا کرده و نمایشگاه بر خلاف آنچه روزهای نخست عنوان می شد، صرفا محل تجمع کارگزاری ها و بانک ها و بیمه ها نیست؛ بلکه می توان همزمان مسیر فرهنگ سازی، ایده یابی و ارائه خدمات نوین را در نمایشگاه های بورس، بانک و بیمه به طور دقیق رصد کرد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =