نفت

عربستان در اقدامی جدید برای کاهش تولیدات نفتی، عزم خود را جزم کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بازار نفت در انتظار واکنش های جدید ترامپ و توئیت های تازه رئیس دولت آمریکا است تا نظرات خود را در خصوص عملکرد نفتی عربستان بداند.

عربستان بر سر پیمان خود در خصوص کاهش تولیدات نفتی ایستاده است و با کاهش میزان تولیدات، در واقع صادرات خود را به آمریکا نیز کمتر کرده است.

این روند موجب افزایش قیمت بنزین و حامل های انرژی در کشور آمریکا خواهد شد و معضلی جدید را برای مردم این کشور و فشار مضاعفی را بر کاخ سفید وارد می کند. در واقع این ترامپ است که بر سر وعده های انتخاباتی خود نمانده است و قیمت بنزین مصرفی کشور را با تصمیمات غیر منتظره با افزایش همراه می کند.

در جلسه اخیر اوپک در ماه دسامبر قدرت های بزرگ نفتی دنیا از جمله روسیه بر کاهش میزان تولیدات نفتی توافق کردند و روسیه متعهد شد که روزانه ۱.۲میلیون بشکه نفت از تولیدات خود را بکاهد.

از سوی دیگر وزیر نفت عربستان خالد آل فلاح اظهار داشته که این کشور تصمیم دارد از ماه ژانویه سال جدید میلادی میزان تولیدات کشور را تا سقف ۱۰.۲ میلیون بشکه کاهش دهد.

در آمریکا نیز اوضاع تولیدات نفتی در روند منفی به سر می برد و کاهش هشت حلقه ای تعداد چاه های نفتی در این کشور موجب شده که تعداد حلقه های چاه نفت به ۸۷۷ حلقه برسد.

به این ترتیب، در بازارهای کالایی قیمت نفت وست تگزاس با رشد ۲.۵ درصدی به هر بشکه ۴۸ دلار و ۳۱ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با رشد ۲.۶ درصدی هر بشکه ۵۷ دلار و ۴۱ سنت معامله شد.

اما قیمت طلا در بازارهای جهانی با کاهش ۰.۶ درصدی به هر اونس یک هزار و ۲۸۶ دلار رسید.

در بازار فلزات اساسی، قیمت آلومینیوم به هر تن یک هزار و ۸۸۱ دلار رسید. مس لندن نیز معادل هر تن ۵ هزار و ۹۳۳ دلار مبادله شد. هر تن سرب یک هزار و ۹۵۷  دلار و هر تن نیکل ۱۱ هزار و ۱۲۲ دلار معامله شد. قیمت قلع نیز به هر تن ۱۹ هزار و ۵۸۵ دلار رسید و هر تن روی دو هزار و ۴۹۸ دلار مبادله شد.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل