مایک پنس

سخنگوی جدید حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا از آغاز مذاکرات بین دو حزب دموکرات و جمهوری خواه در آمریکا خبر داد تا شاید روزنه امیدی برای جلوگیری از تعطیلی بیش از حد دولت این کشور باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا)، بودجه رد شده ترامپ در خصوص احداث دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک موجب شده است که دولت ترامپ از اواخر روزهای پایانی سال ۲۰۱۸ تاکنون تعطیل باشد.

این در حالی است که، مذاکرات تیم کاخ سفید به ریاست مایک پنس با رهبران حزب دموکرات به رهبری نانسی پلوسی بدون هیچ نتیجه ای پایان یافت و تمامی امیدها به مذاکرات هفته آینده دوخته شده است.

به این ترتیب، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که اکثر اظهار نظرهای خود را از طریق فضای مجازی توئیتر اعلام می کند امروز در تازه ترین توئیتی نسبت به این جلسات اعلام داشت: تیم کاخ سفید قبل از این که مذاکرات را ترک کنند مرا در جریان جزئیات قرار دادند به نظر می رسد هنوز به نتایج امیدوار کننده ای نرسیدیم اما مذاکرات همچنان ادامه دارد.

از سوی دیگر، ترامپ سابق بر این اعلام کرده بود که تنها در صورت قبول بودجه احداث دیوار مکزیک حاضر به توافق خواهد بود.

تعطیلی دولت در آمریکا در شرایطی ادامه دارد که بودجه ارتش و برخی از نهادها تامین شده اما ۸۰۰ هزار کارمند و کارگر در دیگر نهادهای دولت یا بدون حقوق کار می‌کنند یا به مرخصی بدون حقوق فرستاده شده‌اند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل