تالار

رئیس هیأت مدیره کانون کارگزاران، بازار سرمایه را موتور توسعه اقتصاد کشور خواند و گفت: در چند سال اخیر نقش بورس در تامین مالی شرکت ها به ویژه شرکت های تولیدی پررنگ تر شده است .

فرزام ابوعلی در گفت و گو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) افزود: در زیرمجموعه بازار سرمایه نیز صندوق ها، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، سبدگردان‌ها و مشاوره‌های سرمایه گذاری به تقویت صنعت مالی کشور کمک شایانی کرده‌اند.

وی با اشاره به تقویت باور عمومی به ابزارهای جدید بازار سرمایه و کارکردهای آن، معرفی و به کارگیری این ابزارها را در عمق بخشی به بازار مهم دانست و تاکید کرد: از آنجا که ابزارهای جدید، پاسخی به سلایق گوناگون سرمایه گذاران هستند و هر کدام به نوعی ریسک بازار را پوشش می دهند، تنوع این ابزارها قطعا برای وضعیت کلی بازار مطلوب خواهد بود.

ابوعلی ادامه داد: با این رویکرد، ابزار آتی سبد سهام هم جزو ابزارهای نوینی است که  می تواند در بازار سرمایه کارآیی مناسبی داشته باشد و بخشی از  ریسک های بازار را پوشش دهد.

وی توضیح داد: در رابطه با ریسک های بازار ممکن است در دراز مدت برخی ابهامات به بازار اضافه شود ولی به هر صورت برای دوره کوتاه مدت یکی دو ماهه  بعید است تغییر جدی در مجموعه بازار سرمایه رخ دهد .

ابوعلی خاطرنشان کرد: به لحاظ بین المللی نیز قیمت کامودیتی ها، نفت، نرخ ارز، بودجه ۹۸ ، تحریم ها و مواردی از این قبیل ، همه نکاتی است که باعث می شود حجم فروش شرکت های صادرات محور تحت تاثیر قرار بگیرد؛ به ویژه اینکه در اقتصاد تورمی همیشه شاخص بورس رشد داشته است.

رئیس هیأت مدیره کانون کارگزاران در پایان با اشاره به سیاست های دولت و مجلس درخصوص بازار سرمایه و جهت گیری کلی بودجه ۹۸ خاطرنشان کرد:  تصمیمات کلان سیاستگذاران و نوع نگاه آنها به اقتصاد مولد می‌تواند بازار را به سمت شفافیت بیشتر  سوق دهد و  سیاست‌های ارزی و بانکی از جمله مواردی است که همواره در کانون توجه سهامداران و فعالان بازار سرمایه خواهد بود.  

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بازار سرمايه