غریب پور

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اعلام کرد: در هشت ماهه امسال (منتهی به آبان) صادرات زنجیره فولاد به ۳.۲ میلیارد دلار رسید و اکنون برای برون رفت از مشکلات ارزی با بانک مرکزی در حال رایزنی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) و به نقل از کالا خبر، خداداد غریب پور در نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با بیان اینکه با تلاش کارکنان صنعت فولاد دستیابی به ظرفیت ۳۳ میلیون تن فولاد محقق می شود ، گفت:براساس سند چشم انداز در افق ۱۴۰۴ دستیابی به ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد خام پیش بینی شده که از این رقم حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تن برای صادرات خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز صاحب دانش و لیسانس در زنجیره فولاد هستیم و توان تنظیم فرایند و اجرا در این زنجیره را داریم، اظهار داشت: در پشت صحنه دستیابی به ظرفیت ۳۳ میلیون تن فولاد، تلاش خستگی ناپذیر مردان و زنان این سرزمین نهفته است.

وی افزود: از ابتدای امسال تا پایان آبان، صادرات زنجیره فولاد به ۳.۲ میلیارد دلار رسید. اکنون در حال برگزاری جلسات با بانک مرکزی برای برون رفت از مشکلات ارزی هستیم.

افتتاح یک میلیارد دلار طرح تا پایان امسال

رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه در سال جاری حدود یک میلیارد دلار طرح افتتاح می شود، تصریح کرد: سال آینده نیز حدود ۱.۵ میلیارد دلار وارد مدار تولید خواهد شد.

وی افزود: نسبت ظرفیت به تولید حدود ۷۰ است اما در طرح جامع فولاد به بیش از ۷۰ درصد دست خواهیم یافت. البته این امر از موانع تولید است که برطرف باید شود.

تعامل بالا با بخش خصوصی

غریب پور با بیان اینکه اکتشاف جزو سیاست های اصلی ایمیدرو است و با جدیت دنبال می شود، گفت: از بخش خصوصی در اکتشاف بهره مند می شویم و اکنون در این زمینه، تعامل بالایی با شرکت های خصوصی داریم.

وی افزود: صنعتگران باید سخن خود را به راحتی به دولت منتقل کنند. در کنار هم بودن، نتایج فوق العاده ای به بار می آورد. استفاده از کنسرسیوم های خصوصی، از تجارب قابل توجه این مجموعه است. در واقع صنعتگران و سرمایه گذران با هدایت دولت، توسعه را پیش‌ خواهند برد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: توجه به مسوولیت اجتماعی و جلوگیری از تمرکز سرمایه گذاری در یک نقطه، از سیاست های اساسی ایمیدرو به شمار می آید و ایمیدرو همواره خود را متعهد به انجام اقدامات لازم در حوزه مسئولیت اجتماعی می داند.

غریب پور به موضوع زیرساخت ها به عنوان یکی از ضرورت های توسعه در بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و گفت: زیرساخت ها را با هماهنگی دستگاه های مختلف توسعه می دهیم.

وی ادامه داد:جلسات ثمربخشی در وزارت صنعت، معدن وتجارت برای رفع مشکلات تامین مواد اولیه به ویژه سنگ آهن برای ذوب آهن اصفهان برگزار شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو بیان داشت: همکاری با واحدهای تحقیق و توسعه، حمایت از شرکت های دانش بنیان، آینده پژوهشی با هدف خلق ارزش را در اولویت قرار داده ایم.

وی افزود: اشتراک گذاری دانش از اقدامات اساسی ایمیدرو است و در این زمینه پورتال جامع آموزش، پژوهش و فناوری ایجاد شده و نتایج و دستاوردهای پروژه های پژوهشی در آن اشتراک گذاری می شود.

تامین مواد اولیه

وی افزود: تامین مواد اولیه ای که در داخل نیست با هماهنگی بانک مرکزی و بخش خصوصی با هدف حذف موانع تولید انجام می شود.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بورس كالا