کد خبر 54170
۱۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
نفت

امیدواری ها نسبت به ثمربخش بودن مذاکرات مقامات چینی و آمریکایی در پکن و احتمال پایان یافتن اختلافات تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان و همچنین کاهش تولید اوپک و متحدانش موجب شد تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه باشد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه(سنا) و به نقل از رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۰ سنت، معادل ۰.۱ درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۵۷ دلار و ۴۳ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۱۰ سنت، معادل ۰.۲ درصد افزایش به ۴۸ دلار و ۶۲ سنت رسید.

ویلبور راس، وزیر بازرگانی آمریکا دیروز گفت، پکن و واشنگتن ممکن است به توافقی تجاری دست بیابند که «ما بتوانیم با آن زندگی کنیم.» ده ها مقام آمریکایی و چینی در تلاش برای پایان دادن به اختلافات تجاری که موجب آشفته شدن بازارهای جهان گشته است، در حال مذاکره هستند.

با افزایش امیدواری سرمایه گذاران نسبت به نتیجه مذاکرات تجاری آمریکا و چین، امروز ارزش سهام در بازارهای آسیایی افزایش یافت.

اما به رغم خوش بینی به مذاکرات پکن، برخی تحلیلگران هشدار می دهند که جنگ تجاری تنها بخشی از مشکل روابط چین و آمریکاست و حتی در صورت حل اختلافات تجاری، پایه های رابطه میان این دو کشور همچنان لرزان است و تنش ها ممکن است خیلی زود دوباره تشدید شود.

موسسه مطالعاتی اوراسیا گروپ در گزارش چشم انداز ۲۰۱۹ خود آورده است: ما همچنان نگران مهمترین رابطه دوجانبه جهان (رابطه بین آمریکا و چین) هستیم.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

پربازدیدترین

آخرین‌های بين‌الملل